AlecMartinez

Alec Martinez sa stal hráčom Vegas Golden Knights. Do klubu z Nevady ho v stredu vymenilo vedenie Los Angeles Kings, ktoré zaňho získalo výber v druhom kole tohtoročného draftu a v druhom kole draftu 2021.

"Alec bol dlhé roky dôležitou súčasťou nášho klubu a bol kľúčovým členom našich víťazných tímov, ktoré získali Stanley Cup," uviedol generálny manažér Kings Rob Blake. "Ďakujeme mu za všetko, čo urobil pre náš klub, našich fanúšikov aj naše mesto."
Nová posila by si mala prvýkrát obliecť dres Golden Knights vo štvrtkovom dueli proti Tampa Bay Lightning v T-Mobile Arene (piatok 4:00 SEČ, NHL.tv).
Martinezovi ostáva ešte ďalšia sezóna do vypršania šesťročnej zmluvy. V tomto ročníku odohral 41 duelov s ôsmimi bodmi (1+7), o zvyšok ho pripravilo zranené zápästie. Celkovo má na konte 597 zápasov NHL, všetky za Los Angeles. Dal v nich 62 gólov a pripísal si 198 bodov.
Hokejisti Vegas sa na Martineza tešia a sú radi, že získali takú ostrieľanú posilu.
[Sledujte najnovšie správy o oficiálnych trejdoch na NHL.com/sk]
"Skvelý hráč, ktorý má obrovské množstvo skúseností a vyhral dva Stanley Cupy. Hrá správnym spôsobom, dobre sa pohybuje a je veľmi spoľahlivý v defenzíve. Je to pre nás výborná akvizícia," pochvaľoval si obranca Brayden McNabb.
"Počul som, že je to dobrý chlapec. Dokáže výborne hrať v defenzíve, ale vie aj pomôcť v ofenzíve," uviedol brankár Golden Knights Marc-Andre Fleury. "Vždy je dobré mať v kabíne chlapcov, ktorí už majú niečo za sebou, dokážu hrať pod tlakom a môžu sa o svoje skúsenosti podeliť s mladšími."
Kings (21-34-5) sú v Západnej konferencii poslední a s veľkou pravdepodobnosťou druhýkrát za sebou prídu o play off. V pondelok, teda týždeň pred uzávierkou prestupov, vymenili krídlo Tylera Toffoliho do Vancouver Canucks za útočníkov Tima Schallera, mladého forvarda Tylera Maddena, výber v druhom kole draftu 2020 a podmienečný výber v roku 2022.