Shattenkirk

Pittsburgh Penguins - Washington Capitals 2:3 po prodloužení (stav série 2:1)
Washington dokázal díky výhře 3:2 v prodloužení na ledě PPG Paints Areny zdramatizovat sérii druhého kola s Pittsburgh Penguins. Domácí navíc přišli o Sidneyho Crosbyho. Jejich kapitán byl zraněn už na začátku první třetiny a do hry se nevrátil.
K incidentu došlo v šesté minutě, kdy se Crosby ocitl v přečíslení, brankáře Bradena Holtbyho ale nepřekonal a dostal ránu hokejkou do obličeje od dojíždějícího beka Matta Niskanena.

Crosby led opustil s pomocí maséra a zmizel v kabině, odkud se už zpátky do zápasu nevrátil. Překvapený Niskanen inkasoval trest na pět minut a do konce utkání.
"Crosby projel brankovištěm a došlo ke kolizi, seběhlo se to strašně rychle. Určitě to bylo nezaviněné, hlava se mu dostala dolů a trefila moji hokejku. Nesnažil jsem se ho zasáhnout krosčekem. Nechtěl jsem ho zranit a doufám, že bude v pořádku," popisoval situaci Niskanen.
Šokovaní Penguins ale přesilovku nevyužili a sami inkasovali v oslabení, když se nahození Nicklase Backstroma přes hokejku gólmana Marca-Andre Fleuryho a nohu beka Iana Colea dostalo do domácí sítě.
Pittsburská ofenzíva byla bez svého mozku otupělá, v polovině třetí třetiny navíc Evgeny Kuznetsov po spolupráci s Justinem Williamsem a Marcusem Johanssonem zvýšil na 2:0 pro hosty, před brankou měl spoustu času.
Už to vypadalo, že domácí dohrají utkání v depresi, ale při hře bez gólmana nejprve v 59. minutě ranou bez přípravy snížil Evgeni Malkin a za 48 vteřin srovnal stav na 2:2 Justin Schultz.
Nadšení pittsburských fanoušků však definitivně zchladil v čase 63:13 Kevin Shattenkirk, který využil clonění T. J. Oshieho a zaskočil Fleuryho.
"Pořád jsem věřil, že se můžeme dostat do zápasu, což se povedlo. Proto je tak smutné, že jsme prohráli v nastavení. Po odchodu Sidneyho jsme se dokázali dát do kupy a srovnat, hodně nás to mrzí," řekl gólman Penguins.
Capitals tak snížili na 1:2 na zápasy a před středečním pokračováním série dostali pořádný životabudič. Penguins se nyní obávají o Crosbyho. Jeho další absence by mohla být pro jejich vyhlídky zásadní.
"Ztratit nejlepšího hráče se vždycky nějak projeví, ale musíme se dát dohromady a bojovat případně i za něj," řekl pittsburský obránce Schultz. "Jedna výhra ale ještě nic neznamená, čeká nás hodně práce," řekl útočník Capitals Oshie.
Hrdina zápasu: Kevin Shattenkirk (WAS)
Penguins předvedli v závěru základní hrací doby velkolepý comeback, ale rozhodující moment měl na svědomí obránce, kterého Capitals získali před uzávěrkou přestupů ze St. Louis Blues.
Další zápas série: středa 19:30 (čtvrtek 1:30 SELČ) v Pittsburghu.