Pavel-Zacha

Českým ofenzivním talentům se dařilo v pondělním programu přípravných zápasů na nový ročník NHL. Pavel Zacha se třemi body za dvě branky a jednu asistenci podílel na kanonádě New Jersey proti Ottawě 8:1 a byl vyhlášen první hvězdou duelu hraného jako součást Kraft Hockeyville v Summerside v kanadské provincii Prince Edward Island.
Dva body za gól a přihrávku si připsal David Pastrňák při výhře Boston Bruins nad celkem Chicago Blackhawks 4:2. Asistenci u vítězné branky zaznamenal osmnáctiletý Filip Chytil, který bodoval i ve třetím vystoupení za New York Rangers a radoval se tentokrát proti týmu Philadelphia Flyers z výsledku 3:2 po prodloužení.

Dvacetiletý Zacha se během první třetiny prosadil dvakrát v přesilových hrách. Nejdříve ve čtvrté minutě zakončil zblízka kombinaci po přihrávce Taylora Halla a zvýšil na 2:0. V polovině úvodní části překonal po parádním sólu Kylea Palmieriho brankáře Mikea Condona z dorážky a upravil stav na 4:0.

Ve 29. minutě šestka draftu z roku 2015 přispěla asistencí i k trefě na 7:0 Johna Quennevillea, který se dokázal prosadit podruhé během 29 sekund. "Byl to můj první zápas s Taylorem Hallem a Kylem Palmierim a opravdu jsem si ho užil. S Taylorem jsem hrál párkrát v minulé sezoně a věděli jsme o sobě. Chemie fungovala. Byl jsem šťastný, že s nimi můžu hrát," řekl Zacha, který si ve třetím testu před sezonou vylepšil bilanci na pět bodů za tři branky a dvě asistence.
I ve svém třetím utkání v dresu New Jersey se střelecky prosadil švýcarský útočník Nico Hischier, jehož si Devils letos v červnu vybrali jako jedničku draftu. Navíc přidal i jednu asistenci. Za Senators nastoupil útočník Filip Chlapík.
Rovněž v třetím testu se naopak poprvé prosadil za Boston kanonýr Pastrňák, který těsně před startem kempu jako chráněný volný hráč podepsal nový šestiletý kontrakt na 40 milionů dolarů. Proti Chicagu jednadvacetiletý autor 34 tref ze 75 utkání minulého ročníku NHL už po 52 vteřinách otevřel skóre, když z pravé strany z ostrého úhlu prostřelil Coreyho Crawforda.

Ve 45. minutě pak po Pastrňákově střele z levé kruhu v přesilové hře dovršil skóre Patrice Bergeron. Za Blackhawks nastoupili dva čeští nováčci - obránce Jan Rutta a útočník David Kämpf. V sestavě poražených nechyběl ani slovenský forvard Tomáš Jurčo.
Chytil se v dresu New York Rangers, kteří jej draftovali letos v prvním kola na 21. místě, opět ukázal. Díky asistenci u vítězné branky proti Philadelphii v čase 63:51 si vylepšil bilanci na gól a dvě přihrávky. Zlínský odchovanec při hře tři na tři předvedl skvělou kombinaci s Matsem Zuccarellem a obráncem Ryanem McDonaghem, který se dostal před Michala Neuvirtha a rozhodl. Český brankář odchytal celé utkání a inkasoval třikrát z 31 střel.
Asistenci si za Flyers připsal obránce Radko Gudas, po jehož střele dostal čtyři vteřiny před koncem druhé třetiny Philadelphii do vedení 2:1 svou druhou trefou v utkání Travis Sanheim. V barvách poražených nechyběl ani forvard Jakub Voráček.
Slovenský forvard Tomáš Tatar přispěl gólem k výhře Detroit Red Wings nad Pittsburgh Penguins 4:1. Prosadil se ve 32. minutě, kdy překonal gólmana Tristana Jarryho z mezikruží bekhendem a zvýšil na 3:0. Z výhry se radoval i český útočník Martin Frk, v dresu obhájce Stanley Cupu se představil forvard Dominik Simon.
Brankář Marek Langhamer nastoupil od 37. minuty v dresu Arizona Coyotes proti Anaheim Ducks v zápase hraném v Tucsonu za příznivého stavu 4:3, kdy nahradil otřeseného Louise Domingueho. Třiadvacetiletý český gólman inkasoval tři branky ze 13 střel a nezabránil porážce 4:6. Za Anaheim nastoupil útočník Ondřej Kaše.

Čtyřmi body za hattrick a jednu přihrávku se zaskvěl americký útočník Auston Matthews. Loňská jednička draftu zařídila výhru Toronto Maple Leafs nad Montreal Canadiens 5:1. Za poražené nastoupili útočníci Tomáš Plekanec a Aleš Hemský. Osmnáctiletý forvard Martin Nečas nechyběl při vítězství týmu Carolina Hurricanes na ledě Edmonton Oilers 6:2.