Capitals udolali Penguins 4:3, rozhodl Ovechkin

Ovechkin udeřil v závěru, Penguins zdolali Capitals 4:3

Napsal NHL.com/cs

SOUHRN: WSH 4, PIT 3

Ovechkin v závěru rozhodl o výhře Capitals

Alex Ovechkin zapsal gól a nahrávku, Nicklas Backstrom přidal tři asistence a Washington zvítězil na ledě Pittsburghu 4:3

• 05:27 •

Důležitý krok směrem k postupu do konferenčního finále udělal celek Washington Capitals, jenž vyhrál na půdě týmu Pittsburgh Penguins 4:3 a v sérii 2. kola play off se ujal vedení 2:1 na utkání.

Pittsburgh Penguins - Washington Capitals 3:4 (Stav série 1:2)

Když to bylo nejvíc potřeba, elitní střelec celé ligy byl připraven. Dramatickou bitvu dvou velkých rivalů rozsekl v čase 58:53 útočník Alex Ovechkin, pro kterého to byla už osmá trefa v letošních vyřazovacích bojích. Tentokrát navíc měla vítězný punc.

"Trefil jsem nejprve tyč a je dobře, že jsem se předčasně neradoval a celou akci dohrál," popsal svou branku Alex Ovechkin. "Je to obrovsky důležitý gól. Hráli jsme velice tvrdě, obětovali se. Tohle je odměna."

Duel začal oboustranně hodně opatrně, v úvodních 20 minutách se diváci gólu nedočkali. Od druhé části ale oba týmy uspořádali střelecké dostihy.

Skóre otevřel v čase 20:48 obránce John Carlson, který zužitkoval přesilovou hru. Penguins ale bleskově skóre otočili, postarali se o to Jake Guentzel a Patric Hornqvist. Na druhé straně se v čase 31:14 prosadil Chandler Stephenson, do kabin po druhé části přesto odcházeli spokojenější domácí.

Necelé čtyři minuty před sirénou totiž Guentzel našel Sidneyho Crosbyho, jenž propálil Bradena Holtbyho. Pro kapitána Penguins to byla už 65. trefa v play off, čímž v klubovém žebříčku dorovnal Jaromíra Jágra. Lépe je na tom pouze Mario Lemieux s 76 góly.

Guentzel se naopak díky trefě a asistenci uvelebil na pozici nejproduktivnějšího hráče vyřazovacích bojů, na kontě má už osm branek a 11 nahrávek.

"Hráli jsme dobře, soupeři jsme toho moc nepovolili," konstatoval Sidney Crosby. "Bohužel jsme byli příliš často vylučovaní, s tím musíme něco udělat."

Nedisciplinovanost v podání Penguins byla znát především v úvodních 40 minutách. Závěrečnou část odehráli domácí bez trestu, přesto dvakrát inkasovali a zápas nakonec ztratili.

Nejprve v čase 45:06 vyrovnal obránce Matt Niskanen, v samotném závěru základní hrací doby pak rozhodl svou osmou trefou v letošním play off Ovechkin. Třemi asistencemi se na úspěchu Washingtonu podílel útočník Nicklas Backstrom.

"Bylo to utkání dvou výborných týmů, které se navíc skvěle znají," uvedl trenér Capitals Barry Trotz. "Hlavně v úvodních dvou třetinách nebylo moc střel na branku. Byla to oboustranně velká bitva."

Víc z ní nakonec měli Capitals, kteří si tak vzali výhodu domácího ledu znovu do svého držení.

Další zápas: Čtvrtek 3. května (Pátek 4. května v 1:00 SELČ) v PPG Paints Areně v Pittsburghu.