Carter se dočkal ovací po svém posledním utkání v NHL

Útočník Jeff Carter ve středu po odehrání závěrečného zápasu Pittsburgh Penguins v sezoně oznámil svůj konec v NHL.

Rozloučil se porážkou 4:5 na ledě New York Islanders, ale dal svůj poslední gól a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. V polovině třetí třetiny vyrovnal po nahrávce kapitána Sidneyho Crosbyho na 4:4, Simon Holmström pak dal v čase 54:27 vítězný gól. Právě Crosby mohl ještě v poslední minutě vyrovnat, trestné střílení ale neproměnil.

Devětatřicetiletý Carter tak posunul své finální statistiky po 19 sezonách v lize na 1321 odehraných utkání základní části a 851 bodů za 442 gólů a 409 asistencí. V play off přidal 84 bodů (47+37) ve 133 zápasech. Hrál za Philadelphia Flyers, Columbus Blue Jackets, Los Angeles Kings a Penguins.

Flyers si ho do NHL vybrali z 11. místa draftu 2003. Zisk Stanley Cupu slavil dvakrát s Kings (2012 a 2014). Dvakrát si zahrál také NHL All-Star Game (2009 a 2017). V roce 2014 dobyl s Kanadou zlato na olympijských hrách v Soči.

"Ale teď už budu hlavně tátou. Jako hokejista o mnohé přicházíte," řekl Carter po středečním utkání. "Moje rodina toho opravdu hodně obětovala, abych mohl hrát a žít tak svůj sen. Teď už chci být ale doma, fungovat jako normální táta od rodiny a od toho se odrazit, abych to rodině vrátil."

Carter využil přesilovku po Crosbyho nabídce a vyrovnal na 4:4