cbjloss

Úžasná série hokejistů Columbusu se zastavila na 16 výhrách a zůstali o jediný úspěch za vyrovnáním rekordu celku Pittsburgh Penguins ze sezony 1992-93. Blue Jackets prohráli ve Washingtonu vysoko 0:5 a poznali přemožitele poprvé od 26. listopadu, kdy podlehli na ledě týmu Florida Panthers 1:2 po samostatných nájezdech.

Branka českého útočníka David Krejčího neodvrátila porážku Bostonu s Edmontonem 3:4. Za poražené si připsal asistenci také David Pastrňák, který bodoval poprvé po sedmi zápasech. Obránce Michal Kempný jednou přihrávkou pomohl k vítězství Chicaga nad Buffalem 4:3 po prodloužení.
Washington Capitals - Columbus Blue Jackets 5:0
Naděje Blue Jackets na zápis do historie se začala rozplývat už v první třetině, protože Capitals ve 12. minutě po trefách Daniela Winnika a Johna Carlsona vedli už 2:0. Ve druhém dějství přidali další dvě branky díky Nateovi Schmidtovi a Andremu Burakovskymu. Výsledek ještě dovršil Justin Williams.
"Nelze vyhrávat do nekonečna. Měli jsme skvělou sérii a jsem na všechny kluky pyšný. Je to v tuto chvíli nepříjemný pocit, protože to byl pro nás velký zápas. Přesto si myslím, že někteří kluci hráli i dneska dobře," uvedl útočník Columbusu Brandon Dubinsky.
Všech pět branek inkasoval z 23 střel Sergei Bobrovsky, který předtím vychytal 14 vítězství za sebou. Pak přenechal místo Curtisovi McElhinneyovi, jenž si připsal čtyři úspěšné zákroky. Gólman Capitals Braden Holtby díky 29 zásahům dosáhl na čtvrté čisté konto v sezoně.
Blue Jackets vyšli úplně bodově naprázdno po 18 duelech. Od domácí porážky s Calgary Flames 0:2 z 23. listopadu zaznamenali 17 vítězství a jednu prohru po nájezdech.
Boston Bruins - Edmonton Oilers 3:4
Krejčí svou devátou brankou v sezoně v 58. minutě stanovil konečný výsledek. Třicetiletý centr v přesilové hře pěti proti třem z dorážky po střele Patrice Bergerona překonal Cama Talbota, ale Bruins to nebylo nic platné. Oilers vyhráli sice ve vzájemných duelech počtvrté v řadě, ale v základní hrací době se jim to povedlo poprvé po 17 duelech od 17. října 2000, kdy zvítězili 6:1.
Dlouhý bodový půst ukončil Pastrňák, který je po Jakubovi Voráčkovi z celku Philadelphia Flyers druhým nejproduktivnějším českým hráčem sezony. Po jeho asistenci v polovině utkání Bergeron dostal Boston do vedení 2:1, ale další průběh patřil Oilers.
Prvním hattrickem v kariéře se výhru postaral osmadvacetiletý útočník Pat Maroon. Dočkal se ve 260. duelu v NHL a v této sezoně se 14 trefami už překonal své maximum z ročníku 2011-12, kdy se v dresu Anaheim Ducks trefil jedenáctkrát. "Je to pro mě výjimečný okamžik. Nenapadlo by mě ani za 1000 let, že bych dal hattrick v NHL," prohlásil Maroon.
Předzápasový ceremoniál byl věnován památce bývalého kapitána, trenéra a generálního manažera Bruins a člena Síně slávy Milta Schmidta, který ve středu ve věku 98 let zemřel. "Ta porážka nás mrzí, hlavně v takový večer," řekl kapitán Bostonu Zdeno Chára.

Patrick Maroon scores three goals

Chicago Blackhawks - Buffalo Sabres 4:3 po prodl.
Kempný bodoval už ve třetím duelu za sebou, ale poprvé si při této sérii mohl vychutnat i vítězství. Po ráně šestadvacetiletého nováčka NHL ve 39. minutě se puk odrazil k Artemu Anisimovovi, který po otočce na pravém kruhu trefil levý horní roh branky Anderse Nilssona a vyrovnal na 2:2.
Chicago celkem třikrát prohrávalo, ale v čase 57:26 vynutil Anisimov svou druhou brankou v utkání prodloužení a po 56 sekundách nastavení rozhodl Patrick Kane.
Kempný sehrál čtvrté utkání v řadě poté, co předtím pětkrát za sebou v sestavě Blackhawks chyběl, a vylepšil svou bilanci na šest bodů za dvě branky a čtyři asistence z 27 duelů.
V minulých dvou kláních musel strávit přes svůj příspěvek prohry. Na ledě Caroliny 30. prosince gólem a asistencí nezabránil porážce 2:3. V pondělí ve Winter Classic v St. Louis vstřelil také branku, ale Chicago prohrálo 1:4.
Tampa Bay Lightning - Nashville Predators 1:6
Premiérovým hattrickem v NHL se podepsal po vítězství Predators útočník Colton Sissons. Třiadvacetiletý kanadský forvard měl dosud na kontě ze 78 utkání sedm branek a v této sezoně nasbíral před svým nejvydařenějším duelem v kariéře ve 27 duelech tři body za dvě trefy a jednu asistenci.
"Připadá mi to právě teď neskutečné. Dlouhodobě se mi nedařilo dávat góly, takže vstřelit hned tři je opravdu hezký pocit," užíval si svůj životní výkon Sissons.
St. Louis Blues - Carolina Hurricanes 2:4
V prvním vystoupení po Winter Classic pod širým nebem Blues na pondělní vítězství nad Chicagem 4:1 nenavázali. A to i přesto, že od 28. minuty vedli 2:1, když se prosadil hrdina minulého duelu Vladimir Tarasenko. Ruský kanonýr zaznamenal v přesilové hře svou 19. branku v sezoně.
Za necelé čtyři minuty ale vyrovnal Jay McClement a v čase 53:52 vstřelil vítěznou branku v početní výhodě Jeff Skinner. Výsledek ještě pojistil při power play do prázdné branky Derek Roy.

Coreau Red Wings Kings

Los Angeles Kings - Detroit Red Wings 0:4
Prvním čistým kontem v kariéře se zaskvěl v dresu Red Wings Jared Coreau, který dostal přednost před českým gólmanem Petrem Mrázkem. Pětadvacetiletý Kanaďan si připsal 34 úspěšných zákroků a ve svém pátém utkání v NHL si připsal třetí výhru.
Dva góly vstřelil Thomas Vanek a Andreas Athanasiou si připsal poprvé v NHL tři body za gól a dvě asistence. Jednu přihrávku zaznamenal slovenský útočník Tomáš Tatar, který se ve 48. minutě podílel na gólu Anthonyho Manthy na konečných 4:0.
San Jose Sharks - Minnesota Wild 4:5
Dvěma góly se postarali o vítězství Wild útočníci Mikko Koivu a Eric Staal. Třiatřicetiletý kapitán Koivu oslavil stylově svůj 800. zápas v NHL a dovršil obrat Minnesoty ve třetí třetině z nepříznivého stavu 2:4.
Finský centr ve 49. minutě nejdříve vyrovnal na 4:4 a za 115 sekund zaznamenal i vítěznou trefu. Pro Minnesotu, jejíž nejdelší klubová série 12 výher za sebou skončila v sobotu s Columbusem (2:4), tak oslavila další úspěch.
1. Columbus na rekord nedosáhl
Blue Jackets prohráli ve Washingtonu 0:5, poznali přemožitele po 16 výhrách za sebou a o jedinou jim uniklo vyrovnání rekordu Pittsburghu ze sezony 1992-93. Úplně bodově naprázdno vyšel Columbus poprvé po 18 duelech.
2. Premiérové hattricky
Útočníci Patrick Maroon z Edmontonu a Colton Sissons z Nashvillu poprvé v kariéře dokázali vstřelil tři branky v jednom zápase NHL. Osmadvacetiletý Maroon pomohl k vítězství v Bostonu 4:3 a o pět let mladší Sissons se podílel na výhře na ledě Tampy Bay 6:1.
3. Obrat Minnesoty
Wild dokázali v San Jose ve třetí třetině otočit výsledek z 2:4 na 5:4 a připsali si 13. výhru z posledních 14 zápasů. Vrátili se na vítěznou vlnu po sobotní prohře s Columbusem 2:4.
1. Patrick Maroon (EDM): 3 góly, 3 plusové body, 5 střel
2. Artem Anisimov (CHI): 2 góly, 2 plusové body, 4 střely
3. Colton Sissons (NSH): 3 góly, 3 plusové body, 4 střely
Na co se těšit:
Hraje se šest zápasů. Vancouver Canucks bude útočit na šestou výhru za sebou proti celku Calgary Flames. Arizona Coyotes se pokusí zastavit sérii osmi proher v řadě na ledě týmu Anaheim Ducks.