talbot

Anaheim Ducks - Edmonton Oilers 1:2 (stav série 0:2)
Edmontonský gólman Cam Talbot vystavěl 39 zákroky základ ke druhé výhře Oilers v Anaheimu. Hosté favorita série dokonale zaskočili a po vítězství 2:1 vedou ve druhém kole 2:0 na zápasy a k postupu do finále Západní konference jim před domácím dvojzápasem chybí dva kroky.

Ducks přitom herně ovládli první třetinu, na střely v poměru 12:3, ale jediný gól padl v čase 1:05 z hokejky Andreje Sekery. Slovenský bek napálil bez přípravy odražený puk z levého kruhu k tyči a Oilers po první střele zápasu vedli.
Ve druhé třetině navíc přidal další trefu Pat Maroon, jenž v čase 6:41 využil edmontonskou přesilovku. Domácí probral v čase 15:34 rovněž v početní výhodě Jacob Silfverberg, který se z pravého kruhu trefil k bližší tyči. To však bylo ze strany Anaheimu všechno.
Kapitán Ryan Getzlaf, který v prvním kole proti Calgary Flames dal ve čtyřech duelech tři branky a přidal dvě asistence a v prvním utkání s Oilers měl bilanci 1+1, zůstal tentokrát navzdory 26 minutám a pěti střelám na ledě bez bodového zápisu. Gólman John Gibson si v brance Ducks připsal 21 zákroků, ale hvězda duelu stála v opačném brankovišti.
"Byl senzační," chválil Talbota obránce Sekera. "Ten zápas nám vyhrál on. Kdykoliv jsme ho potřebovali, vytáhl velký zákrok. Byl to prostě Cam, jak ho známe, jak chytal celou sezonu. Jsme moc rádi, že ho máme v brance."
Anaheim se v závěru pokusil odvolat Gibsona, napotřetí se mu to i povedlo, ale nejblíž gólu měl v této situaci hostující Milan Lucic, jenž o vlásek minul prázdnou branku. Hosté měli i smůlu, Patrick Eaves trefil tyčku a Cam Fowler osm minut před koncem břevno.
Ducks tak budou muset zabrat v dalších dvou zápasech v Edmontonu, jinak mohou stejně rychle, jak zvládli první kolo, z play off také vypadnout.
Hrdina zápasu: Cam Talbot (EDM)
Edmontonský gólman byl nejvytíženějším brankářem základní části NHL, ale v play off na něm únava zatím není znát. V Anaheimu podal jeden z nejlepších výkonů v dosavadním Stanley Cupu, když kryl 39 ze 40 střel soupeře. Ducks ho počastovali 12 střelami v obou z úvodních třetin a v té třetí vypálili dokonce šestnáctkrát. Talbot však vypadá, že si konstantní tlak užívá.
Další zápas série:neděle 19:00 ET (pondělí 1:00 SELČ) v Edmontonu