kuch tbl

Už na sedmou výhru za sebou budou v neděli útočit Tampa Bay Lightning, ale k prodloužení své série musí na třetí pokus poprvé v sezoně vyzrát na Carolina Hurricanes. Na programu je celkem šest utkání a po předešlém trápení se budou San Jose Sharks snažit už o třetí vítězství za sebou - testem zlepšené formy bude pro Hertla a spol. vystoupení na ledě lídra ligy Washington Capitals.

Lightning ve formě
V minulé sezoně Tampa Bay suverénně kralovala základní části NHL, ale rozloučila se už v prvním kole play off po porážce 0:4 na zápasy s Columbus Blue Jackets. V tomto ročníku se zdá, jako by si Lightning posunuli načasování formy na pozdější termín. Po šesti výhrách za sebou vyšplhali na šestou pozici Východní konference a udržet se ji budou snažit v Raleighu s Carolinou (23:00 SEČ).
Proti Carolině ale Tampa Bay v této sezoně získala ze dvou zápasů pouze bod. Nejdříve jí podlehla 5. října v Raleighu 3:4 po prodloužení a 30. listopadu neuspěla ani doma po výsledku 2:3.
Carolina si bude chtít vylepšit bilanci čtyř porážek z posledních šesti vystoupení. Po páteční prohře s Washington Capitals 3:4, která následovala po dvou vítězstvích v řadě, ale kouč Caroliny Rod Brind'Amour týmu nic nevyčítal. "Přestože jsme prohráli, náš výkon byl dobrý. Líbí se mi, jak náš tým bojuje a nevzdává se. To je velice pozitivní," prohlásil.

Johnson se trefil po Hedmanově ideální přihrávce

Potvrdí Sharks zlepšení?
Pravou nohou vykročilo do nového kalendářního roku San Jose a po nepodařeném prosinci se bude snažit vyhrát i třetí zápas v roce 2020, přestože se znovu představí venku. Po skalpech rozjetých týmů - ve čtvrtek Sharks udolali Pittsburgh Penguins (3:2 po prodloužení) a v sobotu Columbus Blue Jackets (3:2) - se představí na ledě Washingtonu (18:30 SEČ).
San Jose za prosinec vyhrálo jen dva z třinácti zápasů. "Vypadá to, jako bychom se všichni podívali do zrcadla a řekli si, že musíme zase hrát naši hru. Poslední dva zápasy jsme hráli opravdu skvěle v defenzívě. Ujistili jsme se, že to umíme," prohlásil útočník Sharks Kevin Labanc poté, co San Jose ukončilo sérii dvanácti zápasů Blue Jackets alespoň s bodem.
Capitals po třech prohrách z předešlých čtyř zápasů uspěli v pátek na hřišti Carolina Hurricanes 4:3. Nejistý je start ofenzivní opory Jevgenije Kuzněcova, který v sobotu kvůli nemoci netrénoval. O jeho zařazení do sestavy se rozhodne až před utkáním. "Uvidíme, jak se bude cítit," řekl trenér Washingtonu Todd Reirden.

Hertl vyslal Goodrowa do brejku

Natáhnou Penguins bodovou sérii?
Jediný bod ztratili za uplynulých pět duelů Pittsburgh Penguins a prodloužit úspěšné tažení se pokusí doma proti Florida Panthers (23:00 SEČ). Ti se představí venku počtvrté za sebou a z předešlých tří vystoupení uhráli jen dva body za výhru na ledě Ottawa Senators.
"Nezdolnost našeho týmu je fenomenální. Začíná to u našich lídrů. Odvádějí skvělou práci, aby podávali co nejlepší výkony celých šedesát minut. Už se těšíme na další zápas," řekl útočník Penguins Brandon Tanev.
Právě on rozhodl o sobotním triumfu na hřišti Montreal Canadiens 3:2 po prodloužení. Pro Pittsburgh, který vyhlíží návrat kapitána Sidneyho Crosbyho po zranění, to byla osmá výhra z posledních deseti zápasů.
Chicago se vrací domů
Třízápasový trip završili Chicago Blackhawks čtvrteční porážkou na ledě Vancouver Canucks 5:7, která ukončila jejich sérii tří vítězství za sebou. Teď startují šňůru čtyř domácích zápasů soubojem s nejhorším týmem ligy Detroit Red Wings (1:30 SEČ) a budou se snažit zlepšit svou bilanci před vlastním publikem (devět výher, tři porážky v nastavení a devět duelů bez bodu).
Stejnou mají i z duelů na hřištích soupeřů. Zatímco tam jsou se získanými body spokojení, doma nikoliv. "Je potřeba být v zápasech venku na úspěšnosti okolo padesáti procent nebo lépe - a doma se musí pravidelně sbírat body, což neděláme," prohlásil kouč Chicaga Jeremy Colliton.
"Nevím, jestli je to tím, že venku hrajeme více defenzivně a doma před 22 tisíc diváky hrajeme moc ofenzívně a snažíme se jim ukázat příliš mnoho," řekl útočník Blackhawks Patrick Kane. Jeho tým čekají Red Wings, kteří venku čtyřikrát v řadě nebodovali a prohráli celkově sedm z uplynulých osmi duelů.
Zaberou Ducks po třech prohrách?
Teprve potřetí z posledních devíti utkání se představí doma Anaheim Ducks a proti Nashville Predators (4:00 SEČ) se budou snažit přerušit sérii tří porážek. Před vlastním publikem Ducks třikrát za sebou bodovali a z toho dvakrát vyhráli. Predators sérii tří porážek ukončili sobotní výhrou na hřišti Los Angeles Kings 4:1.
Anaheim se chce posunout z pozice nejhoršího týmu Západní konference. "Neustále mluvíme o tom, že musíme hrát celých šedesát minut. V této lize nelze jen vyčkávat a odvracet puky od vlastní branky. To nefunguje," řekl útočník Anaheimu Jakob Silfverberg.
Co ještě sledovat:
Minnesota Wild vs. Calgary Flames (1:00 SEČ): Wild zakončí sérii čtyř domácích utkání, kterou načali dvěma porážkami a v sobotu zabrali proti Winnipeg Jets díky výhře 3:2 po prodloužení. Flames se ale venku daří, mimo svůj led vyhráli pět z posledních šesti utkání.