Predators-Celebration

Nashville Predators - St. Louis Blues 3:1 (stav série 2:1)
Hokejisté Nashville Predators vyhráli i třetí domácí utkání v letošním play off a v sérii se St. Louis Blues se ujali vedení 2:1 na zápasy. K postupu do finále Západní konference jim tak scházejí dvě výhry.

Predators na domácím ledě prohráli v normální hrací době jen devět ze 41 duelů základní části a v prvním kole play off tu dvěma výhrami dokonali vyřazení Chicago Blackhawks. Tentokrát ve žluté záplavě jednobarevně oděného publika slavili triumf nad Blues, k němuž opět pomohli přesně střílející beci. Zatímco v prvním duelu série byl hrdinou dvougólový P.K. Subban, tentokrát se trefili Ryan Ellis a Roman Josi.
Jediným forvardem domácích, který se v nedělním duelu střelecky prosadil, byl útočník čtvrté lajny Cody McLeod. Colton Sissons si připsal dvě asistence, brankář Pekka Rinne měl 22 zákroků.
Jake Allen na druhé straně úspěšně zasáhl proti 31 střelám domácích, ale ani to, ani gól připsaný Alexanderu Steenovi ve druhé části Blues nakonec nepomohl.
Nashville šel za výhrou od začátku do konce a v některých pasážích vyloženě dominoval - od začátku druhé třetiny vypálil na Allena patnáctkrát, než se k první střele na branku dostali také Blues. Tou dobou už domácí vedli 2:0, když v polovině první třetiny skóroval Ellis, jenž se trefil ve druhém utkání po sobě, a v čase 2:29 druhé části se k němu po nenápadné akci z pravého křídla přidal McLeod.
Steenova teč rukavicí v čase 12:59 prostředního dějství po střele Alexe Pietrangela, kterou připravil svou pěknou akcí Vladimír Sobotka, však dostala hosty zpátky do zápasu.
Blues přidali, ve třetí třetině si vytvářeli solidní šance i tlak. Jenže Josi v čase 14:11 třetí třetiny parádní ranou bez přípravy zvýšil na 3:1 a i když kouč St. Louis Mike Yeo odvážně odvolal brankáře už čtyři minuty před koncem a dostal tak na dlouhou dobu Predators pod tlak, k dalšímu snížení to nevedlo.
Hrdina zápasu: Ryan Ellis (NSH)
Obránce s výrazným plnovousem byl symbolem síly Predators, která vycházela ze skvělé a aktivní hry beků. Dal první gól utkání, měl tři střely na branku, dva hity a tři bloky. Ve 22 minutách na ledě hrál ve všech situacích včetně přesilovek i oslabení.
Češi v akci:
Vladimír Sobotka (STL): 0+1, 3 hity, 1 blok, 33 % na buly, čas 17:51 (3:14 v oslabení)
Další zápas: úterý 20:30 (středa 3:30 SELČ)