Hokejisté týmu Nashville Predators rázně odmítli jakýkoliv náznak dramatu v podobě sedmého rozhodujícího utkání a po předchozí domácí porážce přesvědčivě dovršili očekávaný postup do 2. kola. V další sérii play off narazí nejlepší tým základní části a loňský finalista Stanley Cupu na Winnipeg Jets.

Colorado Avalanche - Nashville Predators 0:5 (konečný stav série: 2:4)
Avalanche si povedeným obratem na půdě Predators dokázali vynutit utkání číslo 6, jenže to jim ani trochu nevyšlo a místo kýženého návratu do města country jim skončila sezona.
"Je to pro nás zklamání, protože naposledy jsme si ukázali, jak dokážeme bojovat, i když prohráváme a balancujeme na hraně vyřazení," uvedl gólman poražených Andrew Hammond, jenž nastřádal 32 úspěšných zákroků. "Dnes jsme to bohužel nebyli schopni zopakovat."
Fanoušci v Pepsi Center v Denveru mohli doufat v další dílčí úspěch jen pár minut, neboť v čase 7:02 otevřel skóre prvním zásahem během letošních vyřazovacích bitev Mattias Ekholm.
Už o tři minuty a 17 sekund později se naopak již počtvrté trefil Austin Watson a zvýšil na 2:0 pro hosty. Asistence si stejně jako u vedoucí trefy připsali Colton Sissons a Nick Bonino. "Byl to od začátku do konce náš nejlepší zápas série," pochvaloval si Watson.
A jestliže Avalanche během první přestávky spřádali plány na velké vzepětí a další obrat, musel pro ně být pořádným zásahem do sebevědomí gól Filipa Forsberga už po 38 sekundách druhého dějství. Mladý forvard se rovněž trefil v letošním play off počtvrté.
Nick Bonino pak přikrášlil po osobní stránce povedené vystoupení trefou na 4:0 a v čase 42:36 dovršil debakl Avalanche ještě Viktor Arvidsson. Bonino dovedl Predators do další série třemi body (1+2), perfektní mezi tyčemi byl Pekka Rinne, který si připsal 22 úspěšných zákroků.
"Skvělý zápas, skvělý týmový výkon," řekl Rinne po čtvrté vychytané nule kariéry ve vyřazovacích bojích. "Nedali jsme jim vůbec šanci, že by mohli dál přežít. Skvělá první třetina, po níž jsme vedli 2:0, pro nás byla hrozně důležitá."
Stejně důležité ale bylo, že jeho tým ani dál nepolevoval. "Stejně tak, jak jsme začali, jsme i pokračovali. Když jsme přijížděli, věděli jsme, jak těžké bývá ukončit sérii, ale odvedli jsme fantastickou práci," dodal Rinne.
Příštím soupeřem Nashvillu, který dlouhodobě dává najevo, jak moc chce udělat po loňské finálové porážce s Pittsburgh Penguins i poslední krok, budou Jets, kteří se vypořádali s Minnesota Wild 4:1 na zápasy.
"Vždy jsem zastával názor, že je skvělé dostat se dál z prvního kola," prohlásil kouč Predators Peter Laviolette. "Je to těžké, protože je na vás tlak, abyste se dostali mezi nejlepší osmičku. My to teď máme konečně za sebou, což je dobré."