Mike Babcock 11.20

Mike Babcock byl propuštěn z funkce hlavního trenéra Toronto Maple Leafs. Jednoho z nejslavnějších trenérů v současné NHL vystřídá Sheldon Keefe, který dosud vedl tým Toronto Marlies v American Hockey League.

"Dnes jsme učinili rozhodnutí uvolnit Mikea Babcocka z jeho trenérských povinností a jmenovat naším nový trenérem Sheldona Keefa," uvedl prezident Maple Leafs Brendan Shanahan. "Během téměř pěti posledních sezon hrál Mike integrální roli při změně ve směřování našeho klubu. Jeho oddanost a neúnavná pracovní morálka dostala náš klub do lepších pozic a jsme mu extrémně vděční za základy, které tady vystavěl."
Toronto mělo pod Babcockem bilanci 173-133-45 a ve třech posledních sezonách se vždy dostalo do play off. V něm však pokaždé skončilo v prvním kole.
V této sezoně má tým bilanci 9-10-4 a v posledních šesti zápasech získal jediný bod.
Devětatřicetiletý Keefe trávil na farmě Toronta pátou sezonu a dvakrát ho dovedl k prvenství v základní části AHL. V roce 2018 s ním získal Calder Cup pro vítěze play off. I teď je s Marlies (10-2-2-1) první v Severní divizi.
Před působením v Torontu vedl Sault Ste. Marie v juniorské the Ontario Hockey League, kde tehdy pracoval pod Kylem Dubasem, nynějším generálním manažerem Maple Leafs.
Babcockovi asistenti Paul McFarland a Dave Hakstol u Maple Leafs zůstávají.