krejci1227

Centr David Krejčí nezabránil gólem a asistencí porážce Bostonu na ledě rozjetého Columbusu 3:4. Bruins sice smazali tříbrankovou ztrátu, ale Blue Jackets přesto dosáhli už na třináctou výhru za sebou. Ani další dvě trefy českých hokejistů k vítězství jejich celků nepomohly. Ondřej Kaše skóroval při prohře Anaheimu se San Jose 2:3 po prodloužení a Radim Vrbata při porážce Arizony s Dallasem 2:3.

Columbus Blue Jackets - Boston Bruins 4:3
Krejčí řídil pokus o obrat Bruins, kteří v polovině úvodní třetiny prohrávali už 0:3. Ve třetí minutě totiž po střele Lukáše Sedláka otevřel skóre z dorážky Scott Hartnell a potom se trefili obránce Seth Jones a Matt Calvert.
Bruins se ale bleskově vrátili do hry. Ve 12. minutě Krejčí uvolnil Davida Backese, který poprvé překonal Sergeie Bobrovskyho a hned za 55 vteřin se prosadil i Austin Czarnik. V čase 38:26 se o vyrovnání postaral sám Krejčí, jenž zblízka dorazil puk po pokusu Ryana Spoonera.
V 51. minutě ale skóroval v přesilové hře Nick Foligno a Columbus slavil 13. výhru za sebou. "Užíváme si to s fanoušky a budeme se snažit přidat přidal další vítězství," řekl Foligno. Blue Jackets bodovali už v 15. utkání v řadě.

Anaheim Ducks - San Jose Sharks 2:3 po prodl.
Kaše završil ve 29. minutě dobývání branky Martina Jonese a bekhendovou dorážkou vyrovnal na 1:1. Pro jednadvacetiletého nováčka v NHL to byla ve 20 utkání v soutěži druhá trefa a celkem má na kontě rodák z Kadaně sedm bodů.
Odpověděl na gól Paula Martina, který v sedmé minutě otevřel skóre. Sharks vrátil vedení ve druhé třetině Melker Karlsson, ale v 54. minutě vynutil prodloužení Jakob Silfverberg. V čase 62:46 rozhodl ve prospěch San Jose obránce Brent Burns.
Arizona Coyotes - Dallas Stars 2:3
Vrbata sice ukončil po 11 zápasech svůj střelecký půst, ale proměněným trestným střílení 6,6 sekundy před koncem už jen zkorigoval konečný výsledek. Pětatřicetiletý kanonýr si vychutnal Kariho Lehtonena blafákem do bekhendu, po jeho devátém gólu v sezoně ale už neměli Coyotes čas odvrátit pátou prohru v řadě.
U první branky Arizony byl také český hokejista. Po asistenci Martina Hanzala se trefil ve 24. minutě Anthony Duclair a po 49 vteřinách tak odpověděl na vedoucí gól Jasona Spezzy. Jenže pak získali Stars náskok 3:1 Jamie Benn a John Klingberg, u jehož branky si připsal asistenci gólman Lehtonen.

New Jersey Devils - Pittsburgh Penguins 2:5
Třemi body za gól a dvě asistence zazářil kapitán Penguins Sidney Crosby, který skóroval ve čtvrtém utkání za sebou a s 25 trefami si upevnil vedení v tabulce střelců. Má náskok už šesti tref před druhými Davidem Pastrňákem z Bostonu, Patrikem Lainem z Winnipegu a Jeffem Carterem z Los Angeles Kings.
Na jubilejní 800. bod v NHL dosáhl další lídr Pittsburghu Evgeni Malkin. Třicetiletému ruskému útočníkovi se to povedlo díky trefě v sedmé minutě v přesilové hře na 1:1. V zápase přidal i přihrávku a na kontě má z 680 utkání 801 bodů za 310 gólů a 491 přihrávek.
New York Islanders - Washington Capitals 4:3
Slovenský gólman Jaroslav Halák přispěl k třetímu vítězství Islanders za sebou 31 úspěšnými zákroky. Rozhodující náskok získali mezi 45. a 46. minutou během 43 vteřin svou druhou trefou v utkání Andrew Ladd a Anders Lee, kteří upravili na 4:2. Stav už jen zkorigoval Andre Burakovsky, další šance Halák pochytal.
"Byl to dneska výborný týmový výkon," pochvaloval si trenér Jack Capuano hru v oslabení, pět na pět i představení gólmana Haláka. "Byl to vyrovnaný zápas a podařilo se nám dát důležité góly ve správnou chvíli," doplnil útočník Ladd.
Colorado Avalanche - Calgary Flames 3:6¨
Shodně třemi body za dvě branky a jednu asistenci pomohli druhé výhře Flames za sebou Mikael Backlund a Johnny Gaudreau. Backlund potvrdil aktuální formu a z posledních dvou duelů má na kontě tři trefy a stejný počet přihrávek. U jeho gólu ve 36. minutě na 4:2 asistoval Michael Frolík.
Avalanche doma prohráli už podeváté za sebou a získali při této černé sérii jediný bod. Na úspěch v Pepsi Center čekají od 15. listopadu, kdy vyhráli nad Los Angeles 4:1.
Detroit Red Wings - Buffalo Sabres 3:4
Brankář Petr Mrázek inkasoval čtyři branky z 22 střel a Red Wings nedokázali využít své převahy proti Sabres. Detroit sice dokázal ze stavu 1:3 vyrovnat na 3:3, ale ve 49. minutě rozhodl svým druhým gólem večera útočník Evander Kane a ukončil čtyři zápasy trvající sérii porážek Buffala.
Gólman Sabres Robin Lehner pomohl k úspěchu svého celku 40 úspěšnými zákroky.
Chicago Blackhawks - Winnipeg Jets 1:3
Slovenský útočník Marko Daňo asistoval u branky Drewa Stafforda, který ve 43. minutě pečetil výsledek na 3:1. Jets vyhráli i třetí vzájemný zápas s Chicagem v této sezoně a 34 úspěšnými zákroky se na tom podílel brankář Connor Hellebuyck.
Další úterní výsledky:
New York Rangers - Ottawa Senators 4:3
Nashville Predators - Minnesota Wild 2:3 po prodl.
1. Rozjetý Columbus
Blue Jackets sice dovolili Bostonu vyrovnat z 0:3 na 3:3, ale přesto díky trefě Nicka Foligna z 51. minuty slavili výhru 4:3. Už 13. výhrou za sebou tak znovu vylepšili klubový rekord.
2. Wild vítězí
Podobně jako Columbus se nadále veze na vítězné vlně i Minnesota. Díky brance Jareda Spurgeona ze třetí minuty prodloužení vyhrála v Nashvillu 3:2 a 11. vítězstvím v řadě posunula klubové maximum.
3. Trápení Avalanche
Fanoušci Colorada čekají v domácí hale Pepsi Centere na radost z vítězství od 15. listopadu. Prohra s Calgary 3:6 byla pro Avalanche před vlastním publikem už devátou za sebou.

1. Mikael Backlund (CGY): 2 góly, 1 asistence, 3 plusové body
2. Sidney Crosby (PIT): 1 gól, 2 asistence, 2 plusové body
3. Johnny Gaudreau (CGY): 2 góly, 1 asistence, 6 střel
Na co se těšit:
Hraje se pět zápasů. Florida Panthers s druhým nejproduktivnějším hráčem historie NHL Jaromírem Jágrem přivítá Toronto Maple Leafs. Philadelphia Flyers s ofenzivním tahounem Jakubem Voráčkem se představí na ledě St. Louis Blues.