quotes_mediawall_121816atTOR

Útočník Ondřej Kaše pomohl asistencí po krásné individuální akci k vítězství Anaheimu na ledě Toronta 3:2. Přihrávku si připsal i nejproduktivnější český hráč sezony Jakub Voráček, který ale neuspěl v rozstřelu a nezabránil porážce s Nashvillem 1:2 po nájezdech. Slovenský obránce Andrej Sekera byl u rozhodující trefy Edmontonu v St. Louis při výhře 3:2 po prodloužení.

Toronto Maple Leafs - Anaheim Ducks 2:3
Kaše asistoval u trefy Nicka Ritchie, který po 81 vteřinách druhého dějství otočil stav na 2:1 pro Ducks. Jednadvacetiletý český útočník při akci předvedl skvělou práci. Na modré čáře vypíchnul puk Williamu Nylanderovi, pak jej sebral i Connoru Carrickovi, zkusil bekhendem překonat Frederika Andersona a pak zpoza branky ideálně přihrál Ritchiemu.
Maple Leafs sice v 52. minutě vyrovnali, ale o 86 vteřin později rozhodl v přesilové hře obránce Cam Fowler. Kouč Anaheim Randy Carlyle tak oslavil výhru při svém návratu do Toronta, které vedl od března 2012 do ledna loňského roku, kdy byl odvolán.
"Myslím, že hodně lidí z toho dělalo příliš velkou událost. Je to hezké, ale náš klub potřebuje vyhrávat daleko více než já osobně," prohlásil šedesátiletý Carlyle, který se na lavičku v NHL vrátil v Anaheimu před touto sezonou.
Philadelphia Flyers - Nashville Predators 1:2 po náj.
Flyers po sérii deseti výher podruhé za sebou prohráli, ale na rozdíl od sobotního duelu na ledě Dallas Stars (1:3) opět bodovali. Od 11. minuty vedli, když Voráček na modré čáře uvolnil obránce Andrewa MacDonalda, který za pravým kruhem vypálil a překonal Pekku Rinneho.

phi121916_169

Byl jediný, kdo dokázal Rinneho v utkání překonat. Finský gólman si připsal 31 úspěšných zákroků a v nájezdech na něj nevyzráli Nick Cousins, Claude Giroux ani Voráček. Ten se dostal při blafáku do forhendu do ostrého úhlu a trefil boční konstrukci. "Měl jsem štěstí. Položil si mě, padnul jsem jako sněhulák, ale naštěstí to netrefil," oddechl si Rinne.
Rozstřel vynutil trefou v 52. minutě Filip Forsberg a rozhodl obránce Ryan Ellis, který byl v první sérii jediným úspěšným exekutorem. Predators na šestý pokus poprvé v sezoně uspěli v nastavení a v nájezdech předtím prohráli třikrát.
St. Louis Blues - Edmonton Oilers 2:3 po prodl.
Oilers na ledě St. Louis dvakrát dotáhli ztrátu a v čase 62:55 rozhodl útočník Ryan Nugent-Hopkins. Podílel se na tom i slovenský obránce Andrej Sekera, který rozjel akci zpoza vlastní branky, na útočném modré čáře pásmu předal kotouč Connoru McDavidovi a z pozice před brankovištěm sledoval Nugent-Hopkinsovu trefu z mezikruží.
"Andrej Sekera dobře zavezl puk do útočného pásma. A když dáte puk Connorovi, tak ten vždycky vytvoří šanci. Byl to ale v dnešním zápase těžký boj," prohlásil Nugent-Hopkins.

rnh121916_169

Arizona Coyotes - Calgary Flames 2:4
Flames rozhodli zápas v přesilovkách, v kterých se trefili třikrát. Nejdříve udeřil ve druhé třetině Mikael Backlund, který odpověděl na vedoucí trefu Christiana Dvoraka. Na začátku závěrečného dějství proměnil další výhodu Troy Brouwer a po vyrovnání Ryana Whitea rozhodl v 53. minutě Kris Versteeg.

GettyImages-621446212

Gólovou pojistku zařídil přesně minutu před koncem při power play Coyotes do prázdné branky T.J. Brodie. Calgary potvrdilo formu a vyhrálo sedmý z posledních devíti utkání.
Carolina Hurricanes - Detroit Red Wings - odloženo
Duel byl kvůli závadě na chladicím zařízení v PNC Arena odložen a nový termín zatím nebyl zveřejněn. Led se nepodařilo připravit do dvou hodiny po plánovaném startu a pak nebylo možné utkání sehrát, protože podle pravidel NHL musí dělit začátky dvou po sobě jdoucích duelů nejméně 22 hodin a Detroit se v úterý představí na ledě celku Tampa Bay Lightning.
1. Povedené přesilovky Flames
Calgary rozhodlo o vítězství na ledě Arizony 4:2 třemi využitými přesilovými hrami, které proměnili Mikael Backlund, Troy Brouwer a Kris Versteeg. Coyotes nabídli soupeři celkem šest početních výhod a Flames jich zužitkovali polovinu.
2. McDavid vyhrál nad Tarasenkem
V souboji nejproduktivnějších hráčů sezony se radoval proti Rusovi Vladimiru Tarasenkovi z St. Louis kanadský talent Connor McDavid z Edmontonu. Asistencí u rozhodující branky při výhře 3:2 v prodloužení si polepšil na 40 bodů, Tarasenko má díky jedné trefě o dva body méně.
3. Odložený zápas
Duelu Caroliny s Detroitem se fanoušci nedočkali kvůli závadě na chladicím zařízení. Po dvouhodinovém zdržení musel být odložen na jiný termín.
1. Cam Fowler (ANA): 1 gól, 1 asistence, 4 střely
2. Ryan Ellis (NSH): vítězný samostatný nájezd, 4 střely
3. Ryan Nugent-Hopkins (EDM): vítězný gól, 1 bod, 3 střely
Na co se těšit:
Hraje se 12 zápasů a Jaromír Jágr v dresu celku Florida Panthers může proti týmu Buffalo Sabres umazat ze své tříbodové ztráty na druhé místo historické tabulky produktivity, které drží Mark Messier.