Kase

Nováček Ondřej Kaše zazářil ve středečním programu NHL. Gólem i asistencí pomohl k vítězství Anaheimu nad Bostonem 5:3. Za poražené Bruins se trefil slovenský obránce Zdeno Chára. Gólmana Jonathana Berniera překonal i David Pastrňák, ale jeho branka z 26. minutě neplatila. Stejně tak nebyl uznán ani gól Jakuba Voráčka při prohře Philadelphie s Washingtonem 1:4.

Při návratu domů do BB&T Center se zastavila vítězná série Floridy. Panthers slavili venku pět výher za sebou, což byla jejich nejdelší úspěšná šňůra v sezoně, ale před vlastním publikem na ni nenavázali a podlehli Edmontonu 3:4.
Anaheim Ducks - Boston Bruins 5:3
Kaše vyrovnal na 1:1 po 123 vteřinách druhého dějství, kdy si mezi kruhy vyměnil puk s Nickem Ritchiem a střelou k levé tyči překonal gólmana Tuukku Raska. Spolu s Ritchiem se postarali ve 34. minutě i o vedení 3:2, když jejich kombinaci zakončil úspěšnou dorážkou Josh Manson.
Jednadvacetiletý odchovanec Kadaně ukončil své jedenáct zápasů trvající čekání na bod a podruhé v kariéře si připsal hned dva v jednom utkání. Shodně gólem a asistencí se podílel 4. ledna na výhře nad Detroit Red Wings 2:0. Celkově vylepšil svou bilanci v premiérové sezoně v NHL na 14 bodů za pět tref a devět asistencí ze 44 utkání.
Boston ale v Anaheimu dvakrát vedl. Nejdříve v polovině úvodní části otevřel skóre Brandon Carlo a ve 27. minutě se trefil ránou od modré čáry Chára, který si připsal svou šestou branku v sezoně.
Smůlu měli čeští útočníci. Při Pastrňákově trefě v přesilové krátce před Chárovým gólem atakoval Berniera Brad Marchand a kouč Ducks Randy Carlyle proti situaci úspěšně protestoval. Vzápětí ještě trefil břevno David Krejčí, který po vyrovnání Rickarda Rakella za stavu 2:2 ve 32. minutě v další početní výhodě trefil navíc ještě tyč.
Krejčí se sice v 52. minutě podílel asistencí na vyrovnávací brance Franka Vatrana na 3:3, ale v čase 57:26 zařídil vítězství Ducks svou druhou trefou v utkání Rakell a výsledek ještě potvrdil v power play do prázdné branky Andrew Cogliano.

Florida Panthers - Edmonton Oilers 3:4
Třikrát dokázali Panthers smazat náskok soupeře, ale na trefu Krise Russella už odpověď nenašli. Pro obránce Oilers, který v čase 52:02 zakončil po kombinaci nejproduktivnějšího hráče soutěže Connora McDavida a Leona Draisaitla přečíslení tří na dva, to byla první trefa v sezoně. Edmonton si připsal čtvrté vítězství z posledních pěti utkání.
Oilers dostal do vedení v šesté minutě Oscar Klefbom a po 21 vteřinách druhého dějství vyrovnal v přesilové hře Aleksander Barkov. Na trefu Zacha Kassiana z poloviny utkání odpověděl v 36. minutě Colton Sceviour a na gól Ryana Nugenta-Hopkinse reagovala Florida čtyři sekund před koncem druhé třetiny opět v přesilovce, kdy se trefil Jonathan Marchessault.
U druhé i třetí branky Floridy byl na ledě Jaromír Jágr, ale nebodoval. Vyšel podruhé za sebou naprázdno, přestože vyslal v utkání pět střel na branku, nejvíce ze všech hráčů Panthers. Předtím si pětačtyřicetiletý nejstarší hráč soutěže připsal bod v pěti duelech za sebou, což byla jeho nejdelší série v sezoně.
Pro slovenského obránce Andreje Sekeru v dresu vítězů skončil zápas ve druhé třetině, kdy při blokování střely Aarona Ekblada utrpěl zranění ruky. Ještě se na dvě střídání vrátil do hry, ale ve 29. minutě definitivně odstoupil. Podle kouče Todda McLellana by se nemělo jednat o nic vážného.

Philadelphia Flyers - Washington Capitals 1:4
Voráček překonal už ve 23. vteřině utkání Bradena Holtbyho z mezikruží, ale kouč Capitals Barry Trotz si vyžádal ověření situace a gól nakonec nebyl uznán, protože gólmana Capitals atakoval Dale Weise. Místo toho šel do vedení v sedmé minutě díky trefě Nicklase Backstroma lídr NHL.
V 17. minutě překonal brankáře Michala Neuvirtha v přesilové hře Evgeny Kuznetsov. Ve druhém dějství sice nejdříve snížil Brayden Schenn, ale Kuznetsov svou druhou trefou v utkání vrátil Capitals dvoubrankový náskok a výsledek dovršil ještě v 55. minutě T.J. Oshie. Neuvirth nezabránil porážce 25 úspěšnými zákroky.

Momenty večera:
1. Vítězná série Panthers skončila
Florida při návratu na vlastní led nenavázala na pětizápasovou vítěznou šňůru, na kterou dosáhla při stejně dlouhé sérii venkovních vystoupení. Panthers sice proti Edmontonu třikrát smazali ztrátu, ale nakonec prohráli 3:4.
2. Neuznané trefy Voráčka a Pastrňáka
Hned dva čeští útočníci ve středu slavili gól, ale následně jim pokazil radost po zásahu trenéra soupeře videozáznam. Jakubovi Voráčkovi nebyla uznána trefa z 23. vteřiny utkání při prohře Philadelphie s Washingtonem 1:4. Euforie z gólu Davida Pastrňáka ve 26. minutě při porážce Bostonu v Anaheimu 3:5 byla také jen chvilková.
3. Capitals po pauze poprvé slavili
Washington se po týdenní pauze vyplněné krátkou hráčskou dovolenou na třetí pokus poprvé dočkal vítězství. Po přestávce skončila série šesti výher Capitals, kteří prohráli venku s Detroitem 2:3 po nájezdech a s New York Rangers 1:2. Na svou 40. výhru v sezoně dosáhl lídr NHL až ve středu na ledě Philadelphie (4:1).
Hvězdy večera:
1. Rickard Rakell (ANA): 2 body, 2 góly, 3 střely
2. Evgeny Kuznetsov (WSH): 2 body, 2 góly, 4 střely
3. Ondřej Kaše (ANA): 1 gól, 1 asistence, 2 střely
Na co se těšit:
Hraje se šest zápasů. V souboji tradičních celků se utkají Toronto Maple Leafs s New York Rangers.