Dalším účastníkem 2. kola play off v Západní konferenci je celek Winnipeg Jets, který přehrál tým Minnesota Wild 5:0 a celou sérii pro sebe získal poměrem 4:1 na zápasy.

Winnipeg Jets - Minnesota Wild 5:0 (Konečný stav série 4:1)
Kanadský klub do duelu před vlastními fanoušky vstoupil jako uragán a prakticky už během první třetiny rozhodl o svém triumfu. Jets totiž v rozmezí úvodních dvanácti minut nasázeli Wild hned čtyři góly.
"Soupeř nás absolutně přehrál," uznal trenér Minnesoty Bruce Boudreau. "Nebyli jsme schopní udržet puk, dělali jsme spoustu chyb. Působili jsme hodně nervózně a protivník toho využil."
Jets udeřili už po pouhých 31 vteřinách hry, kdy se prosadil Jacob Trouba. Byl to nejrychlejší gól v historii klubu, rekord dosud držel Randy Carlyle, jenž se 25. dubna 1985 prosadil po 53 sekundách.
V rychlém sledu následovaly další zásahy. Postupně se trefili Bryan Little, Brandon Tanev a Joel Armia. Hostujícímu brankáři Devanu Dubnykovi nezbylo nic jiného, než se sklopenou hlavou ledovou plochu předčasně opustit.
"Jakmile máte možnost někoho vyřadit, chcete začít dobře, vybudovat si co nejlepší pozici a pak využít lepšího rozpoložení. Přesně to se nám povedlo," konstatoval kapitán Jets Blake Wheeler.
Od druhé třetiny tempo hry trochu opadlo. Winnipeg se zaměřil na bránění komfortního náskoku a Minnesota nebyla schopná se v ofenzivě prosadit. Opakovaně totiž narážela na výborně chytajícího Connora Hellebuycka.
Jeden z velkých kandidátů na Vezinovu trofej pro nejlepšího brankáře ligy podruhé za sebou vychytal čisté konto. Tentokrát zneškodnil 30 střeleckých pokusů soupeře a branku neinkasoval už téměř 122 minut.
Stal se tak třetím americkým brankářem, jenž ve dvou po sobě jdoucích utkáních play off neinkasoval. Předtím to dokázali Mike Richter v roce 1994 a Brent Johnson o osm let později.
"Spoluhráči přede mnou byli fantastičtí," ocenil Connor Hellebuyck. "Díky rychlým gólům jsme se uklidnili, práce našich obránců pak byla příkladná."
Definitivní podobu výsledku stanovil v čase 40:32 Mark Scheifele, který zužitkoval přesilovou hru a přihrávku veterána Paula Stastnyho.
Winnipeg tak poprvé od roku 1987 slaví triumf v sérii play off a potvrdil, že patří do okruhu hlavních favoritů na zisk Stanley Cupu.