jagr debut

Vítěznou premiéru v dresu Calgary Flames si vychutnal ve středu na ledě Los Angeles Kings pětačtyřicetiletý útočník Jaromír Jágr. Druhý nejproduktivnější hráč v historii NHL sice nebodoval, ale klub z Alberty vyhrál 4:3 po prodloužení a radoval se ze třetího úspěchu za sebou. Svým prvním gólem v sezoně k tomu přispěl forvard Michael Frolík, který v osmé minutě zvýšil na 2:0.

Talent Pavel Zacha dvěma góly pomohl k vítězství New Jersey Devils v souboji dosavadních suverénů na ledě celku Toronto Maple Leafs 6:3. Pro dvacetiletého útočníka, který získal ocenění pro první hvězdu zápasu, to byly první body v sezoně. Devils vyhráli i třetí zápas v sezoně, Maple Leafs vyšli ve čtvrtém vystoupení poprvé naprázdno.

Los Angeles Kings - Calgary Flames 3:4 po prodl.
Jágr se ve čtvrtém utkání sezony zařadil poprvé do sestavy Flames, s kterými podepsal 4. října roční smlouvu na milion dolarů. Calgary v osmé minutě vedlo už 2:0, Kings sice vývoj otočili, ale nakonec po dalším obratu rozhodl Sean Monahan.
Jágr se zařadil do třetí formace s levým křídlem Krisem Versteegem a centrem Samem Bennettem. Na ledě strávil 13 minut a 38 sekund, z toho 2:23 v přesilových hrách. Připsal si jeden záporný bod.
V 1712. zápase v NHL nerozšířil bývalý hráč celků Pittsburgh Penguins, Washington Capitals, New York Rangers, Philadelphia Flyers, Dallas Stars, Boston Bruins, New Jersey Devils a Florida Panthers svou bilanci 1914 bodů za 765 branek a 1149 asistencí.
Flames, kteří po prohře na ledě Edmonton Oilers (0:3) uspěli s Winnipeg Jets (6:3) i na hřišti Anaheim Ducks (2:0), se dostali do vedení ve čtvrté minutě, kdy v přesilové hře otevřel skóre Matthew Tkachuk a vzápětí zvýšil po kombinaci s Johnnym Gaudreauem do odkryté branky Frolík.
Ve 36. minutě zavelel k obratu kapitán Kings Anze Kopitar a v úvodu třetí třetiny se prosadil díky dvěma tečím Dustin Brown. V 51. minutě ale vyrovnal svou druhou trefou v utkání Tkachuk a v čase 61:02 rozhodl Monahan.

Toronto Maple Leafs - New Jersey Devils 3:6
Zacha, který v prvních dvou duelech sezony proti celku Colorado Avalanche (4:1) a na ledě týmu Buffala Sabres (6:2) nebodoval, se dočkal prvního zápisu do statistik v sezoně v 30. minutě. V přesilové hře dostal před brankoviště ideální přihrávku od Jespera Bratta, překonal Frederika Andersena pod vyrážečku a dostal Devils do vedení 3:2.
Podruhé se Zacha prosadil 159 sekund před koncem, kdy tečí střely Johna Moorea pečetil konečný výsledek. "Je důležité, že jsme schopni hrát s takovým týmem jako je Toronto a dovedeme zápas do vítězného konce. Bylo to v mnoha ohledech poučné utkání, přestože jsme vyhráli. Bylo odlišné od těch prvních dvou," uvedl trenér Devils John Hynes.
Maple Leafs utrpěli první ztrátu po výhrách na hřišti Winnipeg Jets (7:2) a s celky New York Rangers (8:5) a Chicago Blackhawks (4:3 po prodloužení). "Očekávali jsem, že takový zápas přijde, ale myslel jsem, že budeme bojovat. To se nestalo. Hokej je boj, získáte to, co si zasloužíte. My jsme si dnes zasloužili tento výsledek," prohlásil kouč Maple Leafs Mike Babcock.
Washington Capitals - Pittsburgh Penguins 2:3
V dalším dílu 'Hvězdných válek' se radoval z výhry kapitán Penguins Sidney Crosby, který přispěl k druhému úspěchu letošního i loňského vítěze Stanley Cupu ve čtvrtém utkání v sezoně jednou asistencí. Alex Ovechkin svou osmou trefou ve čtvrtém duelu ročníku v 53. minutě pouze snížil na konečných 2:3.
Capitals, v jejichž druhé formaci s Ovechkinem a Evgenyem Kuznetsovem opět nechyběl forvard Jakub Vrána, se nepodařila odveta za vyřazení ve 2. kole play off z minulé sezony. Washington podlehl v semifinále Východní konference Pittsburghu 3:4 na zápasy a vypadl s Penguins ve stejné fázi podruhé za sebou.
Pittsburgh uspěl ve středu v Capital One Areně díky třem využitým přesilovým hrám. V šesté minutě otevřel skóre obránce Kris Letang a před polovinou utkání i po Crosbyho asistenci upravil Patric Hornqvist na 2:0.
Trefou ve své premiéře v NHL sice snížil 53 sekund před koncem druhé části bek Christian Djoos, ale Penguins vrátil po 38 sekundách závěrečného dějství dvoubrankový náskok Connor Sheary. Oveckhinova trefa už Capitals nespasila.

Colorado Avalanche - Boston Bruins 6:3
Podařený vstup do soutěže prožívá nejhorší tým uplynulé sezony Colorado, které vyhrálo třetí ze čtyř duelů. Gólem a asistencí k tomu přispěl Nail Yakupov, který byl zvolen první hvězdou utkání.
Jednička draftu z roku 2012 si tak polepšila na pět bodů za tři branky a dvě asistence. Čtyřiadvacetiletý ruský útočník přitom v minulém ročníku za St. Louis Blues, kam přišel loni z Edmontonu, zaznamenal ve 40 utkáních jen devět bodů za tři trefy a šest přihrávek.
V dresu Bruins se neprosadili čeští útočníci David Pastrňák a David Krejčí. Pastrňák byl se čtyřmi pokusy nejaktivnějším střelcem Bostonu, ale také si připsal tři minusové body. Krejčí měl na kontě o jeden záporný bod méně.
Anaheim Ducks - New York Islanders 3:2
V sestavě Ducks chyběl útočník Ondřej Kaše, který z pondělního duelu s Calgary odstoupil už v první třetině pro zranění v horní části těla. Porážce Islanders nezabránil 27 úspěšnými zákroky slovenský brankář Jaroslav Halák.
1. Pavel Zacha (NJD): 2 body, 2 góly, 2 střely
2. Dustin Brown (LAK): 2 góly, 1 asistence, 8 střel
3. Nail Yakupov (COL): 1 gól, 1 asistence, 3 plusové body