hoss

I v sedmatřiceti letech si drží parádní výkonnost. Slovenský útočník Marián Hossa v souboji svého týmu Chicago Blackhawks s celkem Washington Capitals zazářil dvěma kanadskými body a potvrdil, že stále patří k elitním útočníkům celé ligy. Osmé výhry v řadě se ale Blackhawks nedostali, přesto zůstávají na čele tabulky Západní konference.

Chicago Blackhawks - Washington Capitals 2:3 v prodl
Po sedmi výhrách v řadě našli hráči týmu Chicago Blackhawks přemožitele, na svém ledě podlehli silnému celku Washington Capitals 2:3 v prodloužení.
O výhře hostů rozhodl ve třetí minutě prodloužení Marcus Johansson, který dokonale využil přihrávku Dmitryho Orlova. Capitals se tak rychle oklepali z úterní domácí prohry se San Jose.
"Tohle mě na tom těší asi nejvíc," prohlásil hostující trenér Barry Trotz. "Víme, že umíme negativní věci hodit za hlavu a připravit se na další utkání."
Hlavní hvězdou duelu se stal útočník Jay Beagle, který už v první třetině vstřelil dva góly. Chicago ale díky gólu a asistenci Mariána Hossy vyrovnalo, na osmou výhru v řadě za sebou ovšem nedosáhlo.

Toronto Maple Leafs - Philadelphia Flyers 6:3
Ve zlepšených výkonech pokračují hráči celku Toronto Maple Leafs, kteří tentokrát na svém ledě deklasovali tým Philadelphia Flyers 6:3. Kanadské mužstvo vyhrálo čtvrtý z posledních pěti duelů.
Leafs při tom ještě po dvou třetinách utkání o gól prohrávali, ve třetí části ale soupeři nasázeli čtyři branky. Hvězdou duelu se stal útočník Morgan Reilly, který ke vstřelenému gólu přidal i tři asistence. Za hosty nebodovali Češi Jakub Voráček a Radko Gudas.

rielly3

Buffalo Sabres - New Jersey Devils 1:2 v prodl
Třetí vítězství v řadě za sebou urval celek New Jersey Devils, který zvítězil na ledě mužstva Buffalo Sabres 2:1 v prodloužení.
Domácí vedli zásluhou Matta Moulsona už od jedenácté minuty, v úvodu třetí části ale srovnal Yohann Auvitu. O výhře hostů rozhodl v prodloužení z trestného střílení Andy Greene.

Ottawa Senators - Los Angeles Kings 2:1
Skvělý závěr duelu zajistil hráčům týmu Ottawa Senators vítězství 2:1 nad silným mužstvem Los Angeles Kings.
Hosté vedli od první minuty druhé třetiny, kdy se po přihrávce Jeffa Cartera prosadil Dwight King. Senators se dlouho nemohli prosadit, povedlo se jim to až závěrečných čtyřech minutách. Nejprve vyrovnal Zack Smith, sedm vteřin před koncem základní hrací doby pak rozhodl o výhře Ottawy Mark Stone.

Colorado Avalanche - Winnipeg Jets 3:2 v prodl
Hráči týmu Colorado Avalanche na svém ledě udolali celek Winnipeg Jets 3:2 v prodloužení a po dvou porážkách se konečně dočkali úspěchu.
Ten přinesla druhá minuta prodloužení, kdy se prosadil Rene Bourque a svým druhým zásahem v utkání rozhodl o zisku jednoho bodu navíc pro domácí Avalanche.

Edmonton Oilers - Dallas Stars 2:3
Zlepšenou formu potvrdili hráči Dallas Stars, kteří zvítězili na ledě celku Edmonton Oilers 3:2 a zaknihovali druhé vítězství v řadě za sebou.
Stars se v úvodní části dostali dvakrát do vedení, domácí ale pokaždé dokázali srovnat krok. Na trefu Antoine Roussela v čase 35:00 už ale odpověď nenašli. Dallas díky výhře poskočil v pořadí Západní konference na osmou příčku.

1. Konec série
Na číslovce sedm se zastavila vítězná série Chicaga. Postaral se o to elitní tým z Východu Washington, jenž na ledě Blackhawks uspěl v prodloužení.
2. Toronto jede
Dlouhé roky platilo, že se Toronto krčí u dna Východní konference. Nyní je to jiné. Maple Leafs vyhráli čtyři z pěti posledních duelů a přibližíli se postupovým příčkám do play off.
3. Benn nabírá obrátky
Hvězdný útočník a kapitán Dallasu Jamie Benn po rozpačitém vstupu do sezony přiložil pod kotel. V posledních dvou zápasech připsal čtyři kanadské body a pokaždé dotáhl Stars k výhře.
1. Morgan Reilly (TOR): 1 gól, 3 asistence, 2 střely
2. Jay Beagle (WSH): 2 góly, 4 střely
3. Wayne Simmonds (PHI): 2 góly, 5 střel
Na co se těšit:
Na programu je hned jedenáct zápasů, výběr je bohatý. Šlágrem dne je nepochybně souboj elitních týmů Tampy Bay a San Jose.