gudas

Obránce Radko Gudas se ve čtvrtém vystoupení v sezoně po disciplinárním trestu poprvé zapsal mezi střelce a pomohl k výhře celku Philadelphia Flyers na ledě týmu Carolina Hurricanes 4:3.

V brance vítězů se podílel na úspěchu také brankář Michal Neuvirth. Naopak Petr Mrázek z Detroit Red Wings při prohře 1:5 s celkem Florida Panthers po čtyřech inkasovaných gólech střídal. Brankou a asistenci se podepsal pod vítězství týmu Chicago Blackhawks proti Los Angeles Kings slovenský forvard Marián Hossa.

Carolina Hurricanes - Philadelphia Flyers 3:4
Gudas ve 28. minutě získal Flyers vedení 2:1 střelou od modré čáry a využil toho, že měl gólman Cam Ward zakrytý výhled. Po dvou asistencích ze sobotního duelu s celkem Pittsburgh Penguins při porážce 4:5 poprvé v sezoně i skóroval.
Šestadvacetiletý Gudas tak po odpykání šestizápasového trestu za faul na útočníka Austina Czarnika z Boston Bruins z přípravy nasbíral ve čtyřech zápasech tři kanadské body a ještě nemá na kontě ani jednu trestnou minutu.
Podruhé v sezoně vychytal výhru Neuvirth, který dostal přednost před Stevem Masonem od začátku počtvrté. Proti Hurricanes si připsal 26 úspěšných zákroků.
"Byl jsem jistější, když jsem nastoupil od začátku. Chtěl jsem navázat na svůj výkon z minulého dne. Nebylo snadné dostat tři góly, ale bojoval jsem. Je to pro mě velké vítězství, budu se cítil lépe," řekl Neuvirth, který v sobotu nahradil Masona od druhé třetiny za stavu 2:3.
Duel plný obratů rozhodl v čase 48:00 ve vlastním oslabení obránce Brandon Manning. Nejproduktivnější český hráč tohoto ročníku Jakub Voráček vyšel v dresu Philadelphie bodově naprázdno.
Detroit Red Wings - Florida Panthers 2:5
Petr Mrázek inkasoval z deseti střel čtyřikrát a ve 26. minutě po trefě Vincenta Trochecka za stavu 1:4 jej vystřídal Jimmy Howard.
"Musím být lepší, samozřejmě. Nešlo na mě moc střel, ale nehráli jsme tak, jak jsme chtěli. Několikrát jsme ztratili puk a oni z toho dali góly," podotkl Mrázek.
Panthers zabrali po třech prohrách za sebou a čtyřmi body se o to postaral Colton Sceviour, který si poprvé v kariéře připsal hattrick. Byl to první třígólový zápas pro hráče Floridy od 26. února 2013, kdy se to povedlo slovenskému útočníkovi Tomáši Kopeckému.
"Je to úžasný pocit. Nepamatuji, kdy jsem dal naposledy hattrick," prohlásil sedmadvacetiletý Sceviour, který se dočkal ve 179. utkání v NHL. Velký podíl připisoval spoluhráčům. "Všechny tři góly jsem dal z brankoviště."
Čtyřiačtyřicetiletý Jaromír Jágr v dresu vítězů nebodoval a naprázdno vyšel v pátém z devíti duelů v sezoně. Na kontě má dohromady čtyři body z gól a tři asistence.

hossa

Chicago Blackhawks - Los Angeles Kings 3:0
Sedmatřicetiletý Hossa nejdříve ve 34. minutě přihrál na gól Artemu Anisimovovi, který zvýšil na 2:0. Výsledek dovršil 70 sekund před koncem v přesilové hře při power play Kings svou třetí trefou v sezoně. Dorážel do odkryté branky poté, co se k němu puk odrazil po střele Jonathana Toewse do tyče a ještě od brusle rozhodčího.
Hossa byl před utkáním oceněn za nedávný 500. gól v NHL a při ceremoniálu pobavila diváky v United Center jeho malá dcerka Zoja, kterou držel v náručí. Hrála si s tátovým nosem a po ohlasu z publiky ještě fanouškům zamávala. "Nevěděl jsem, že nás zabírá kamera. Děti dělají srandovní věci," smál se Hossa, který už si polepšil na 502 branek z 1244 duelů.
První nulou v sezoně pomohl Blackhawks gólman Corey Crawford, jenž pochytal 32 střel soupeře a celkově si připsal 20. čisté konto v NHL. Za Kings chytal při zraněních Jonathana Quicka a Jeffa Zatkoffa pošesté za sebou Slovák Peter Budaj a připsal si 26 úspěšných zákroků.

johansson

Calgary Flames - Washington Capitals 1:3
Asistenci u jediné branky Flames, kterou snížil ve 14. minutě Mikael Backlund na 1:2, si připsal útočník Michael Frolík. Vylepšil si tak bilanci v 10 duelech sezony na šest bodů za čtyři trefy a dvě přihrávky.
Dvěma góly zajistil výhru Capitals Marcus Johansson, který v osmé minutě zařídil vedení 2:0 a 25 sekund před koncem při power play do prázdné branky uzavřel skóre.
New York Islanders - Toronto Maple Leafs 5:1
Na výhře Islanders, kteří se radovali po dvou porážkách za sebou, se podíleli shodně gólem a asistencí Shane Prince a Brock Nelson a 33 zákroků si připsal Thomas Greiss. Německý gólman ve čtvrtém vystoupení v ročníku vychytal druhé vítězství. Stejný počet má z pěti duelů slovenský gólman Jaroslav Halák.
"Brankář musí v zápase udělat rozdíl a pomoci týmu, pokud chce být jedničkou. Musí ukázat, že dokáže mužstvu vychytat vítězství," řekl Greiss.

grabner1030

New York Rangers - Tampa Bay Lightning 6:1
Svým třetím hattrickem v NHL se podepsal po výhru Rangers rakouský forvard Michael Grabner. Třígólového představení se dočkal poprvé od 11. února 2011 a pochvaloval si spolupráci v útoku s J.T. Millerem a Kevinem Hayesem.
"Jsou to skvělí hráči a velice šikovní. Já se jim snažím otevřít prostor. Využil jsem svou rychlost a fungovalo to. Myslím, že naše lajna měla hodně šancí a mohli jsme dát víc gólů," prohlásil Grabner, který byl na ledě u čtyř vstřelených branek.
Edmonton Oilers - Ottawa Senators 0:2
Sérii pěti výher Oilers za sebou zastavila Ottawa díky výkonu brankáře Craiga Andersona, který pochytal všech 37 střel. Byl to pro něj emotivní návrat do branky poté, co ve čtvrtek opustil mužstvo, aby byl v těžkých chvílích nablízku své ženě Nicholle, které byla diagnostikována rakovina.
Ottawa vedla od 33. minuty po trefě Mikea Hoffmana a Anderson byl neprůstřelný. Ve třetí třetině pochytal 18 pokusů a připsal si 35. nulu v NHL. Pět z nich vychytal v 17 startech proti Edmontonu. Výsledek pojistil při power play Bobby Ryan.
Winnipeg Jets - Buffalo Sabres 1:3
Sabres po sérii čtyř porážek zvítězili podruhé za sebou, což se jim podařilo poprvé v sezoně. Dvěma góly k tomu přispěl útočník Kyle Okposo a brankář Robin Lehner k tomu pomohl 37 úspěšnými zákroky.

Frederik-Andersen 10-27

1. Emotivní návrat Andersona
Gólman Ottawy Craig Anderson vychytal druhou nulu za sebou, ale mezi svými představeními v úterý na ledě celku Vancouveru Canucks (2:0) a v neděli v Edmontonu (2:0) prožíval těžké chvíle. Ve čtvrtek opustil tým poté, co jeho ženě Nicholle zjistili lékaři rakovinu. Při návratu do branky přesto Anderson opět zářil.
2. Oslavenec Hossa opět skóroval
Marián Hossa při slavnostním ceremoniálu převzal památeční hokejku, která mu bude připomínat nedávný 500. gól v NHL. Slovenský kanonýr po čekání na jubilejní trefu našel mušku a v posledních dvou duelech dal další dva góly.
3. Série Edmontonu skončila
Oilers po pěti výhrách za sebou našli přemožitele a podlehli doma Ottawě 0:2. Pro Edmonton to byla v devátému duelu sezony teprve druhá prohra a poprvé vyšel střelecky naprázdno.
1. Colton Sceviour (CAL): 4 body, 3 góly, 3 plusové body
2. Craig Anderson (OTT): 37 úspěšných zákroků, 2. nula v sezoně
3. Michael Grabner (NYR): 3 body, 3 góly, 4 plusové body
Na co se těšit:
V pondělí, kdy se slaví Halloween, se nehraje žádný zápas. V úterý je na programu 12 duelů. V kalifornském derby se utkají Los Angeles Kings s týmem Anaheim Ducks.