Frolik_1

Už na sedm zápasů prodloužili vítěznou sérii hokejisté Calgary a k výhře nad New York Islanders 5:2 pomohl úvodním gólem utkání útočník Michael Frolík. Centr Martin Hanzal se jednou asistencí podílel na výhře Minnesoty nad San Jose 3:1.

Calgary Flames - New York Islanders 5:2
Frolík v 15. minutě po velkém tlaku Calgary překvapil brankáře Thomase Greisse střelou mezi betony z rohu z nulového úhlu a skóroval po devítizápasovém střeleckém půstu. Připsal si 14. gól v sezoně a vylepšil svou bilanci na 37 bodů z 66 duelů.

Touto trefou odstartoval kanonádu Flames, kteří skórovali celkem čtyřikrát za čtyři minuty a 40 vteřin a rozhodli o osudu zápasu. Greisse pokořili ještě TJ Brodie, Micheal Ferland a Sean Monahan. Calgary se tak v úvodním dějství trefilo čtyřikrát z 21 střel.
Od druhé třetiny se do branky Islanders postavil J-F Berube. Stav zkorigoval před polovinou utkání John Tavares, Berubeho pak překonal ve třetí třetině Kris Versteeg a za hosty ještě zmírnil prohru Jason Chimera.
Calgary drží se sedmi výhrami svou nejdelší úspěšnou šňůru sezony a bodovalo dokonce devětkrát v řadě. "Je to skvělé. Probíhá klíčová část sezony. Daří se nám všem a máme výbornou sérii," řekl Monahan, který se na výhře podílel i asistencí.
Minnesota Wild - San Jose Sharks 3:1
Hanzal si připsal asistenci 109 sekund před koncem, kdy Eric Staal svou druhou brankou v utkání pečetil výsledek při hře Sharks bez brankáře. Na vlastní obranné modré čáře vybojoval puk, Staal se pak ve středním pásmu prosadil přes Brenta Burnse a dovezl puk do prázdné branky. Pro Hanzala to byla ve čtvrtém duelu za Wild po příchodu z Arizony třetí přihrávka.
Všechny tři předchozí branky padly v úvodním dějství. Skóre otevřel ve 12. minutě v přesilové hře Zach Parise a na 2:0 zvýšil Staal. Za San Jose se trefil Melker Karlsson.
Minnesota se díky výhře vrátila do čela Centrální divize o bod před Chicago a má navíc oproti Blackhawks ještě dva zápasy k dobru. Sharks prohráli poprvé po třech utkáních a bodově naprázdno vyšli po osmi duelech.
New Jersey Devils - Columbus Blue Jackets 0:3
Ruský brankář Sergei Bobrovsky vychytal podruhé za sebou čisté konto a svou 34. výhrou v sezoně vytvořil nový klubový rekord Blue Jackets. Překonal výkon Stevea Masona, který vychytal 33 vítězství v ročníku 2008-09. Pro Bobrovskyho to byla pátá nula v sezoně a celkově sedmnáctá v 318 utkáních v NHL.
"Je to samozřejmě skvělé, ale hodně mi k tomu pomohli spoluhráči. Patří jim za práci přede mnou velký kredit a poděkování. Blokují střely ve správnou chvíli a patří jim velký díl tohoto úspěchu," uvedl Bobrovsky, který udržel čisté konto také v úterý při domácí výhře nad Minnesotou 1:0.
Na začátku druhé třetiny zařídili Columbusu dvoubrankové vedení Boone Jenner s Oliverem Bjorkstrandem a poslední slovo měl ve 49. minutě Sam Gagner. Do sestavy Devils se vrátil devatenáctiletý český útočník Pavel Zacha, který chyběl od 21. února, kdy v duelu s Ottawa Senators utrpěl otřes mozku.
Pittsburgh Penguins - Buffalo Sabres 4:3
Penguins nedopustil třetí porážku z posledních čtyř zápasů, přestože už po první třetině prohrávali 0:3. Ve druhém dějství načali obrat Justin Schultz a v přesilové hře Evgeni Malkin a v závěrečné části jej dovršili mezi 57. a 58. minutou trefami během 50 sekund Jake Guentzel a Conor Sheary.

Gólman Marc-Andre Fleury, který nastoupil po první pauze, pomohl k vítězství obhájce Stanley Cupu 28 úspěšnými zákroky. Matt Murray stihl při aktivitě Sabres pochytat 18 střel, ale po gólech Ryana O'Reillyho, Briana Gionty a Jacka Eichela pro něj zápas po první dvacetiminutovce skončil.
Colorado Avalanche - St. Louis Blues 0:3
Blues ukončili sérii pěti porážek za sebou a hlavní podíl na tom měl gólman Jake Allen, který kryl všech 27 pokusů Avalanche. Byla to jeho třetí nula v sezoně a celkově čtrnáctá ve 146 utkáních v NHL.

Skórovali Paul Stastny, Kyle Brodziak a Patrik Berglund. St. Louis se přiblížilo v Západní konferenci na rozdíl bodu Los Angeles Kings, kteří drží druhou divokou kartu na postup do play off.
Anaheim Ducks - Vancouver Canucks 1:2
Canucks dovedl k úspěchu při svém prvním startu v sezoně brankář Richard Bachman, který pochytal 43 pokusů Ducks. Pro bývalého hráče Dallas Stars a Edmonton Oilers to byl 44. zápas v NHL a teprve druhý za Vancouver. Při tom předešlém vychytal 30. října 2015 výhru na ledě Arizony 4:3.
V Anaheimu inkasoval jen v 47. minutě, kdy snížil Patrick Eaves. Za Vancouver se trefili Bo Horvat a Markus Granlund.

Arizona Coyotes - Carolina Hurricanes 1:2
Hurricanes zabrali po čtyřech prohrách za sebou a slavili teprve druhou výhru z posledních 11 utkání. Prohrávali sice od 24. minuty po brance Petera Hollanda, ale za 73 vteřin vyrovnal Teuvo Teravainen a v čase 56:03 rozhodl Derek Ryan.
V barvách Coyotes vyšel naprázdno teprve podruhé z posledních 13 duelů český útočník Radim Vrbata.
1. Rekordman Bobrovsky
Ruský gólman Sergei Bobrovsky z Columbusu vychytal při výhře na ledě New Jersey 3:0 nejen čisté konto, ale i svou 34. výhru v sezoně a vytvořil nový klubový rekord Blue Jackets. Překonal výkon Stevea Masona, který dosáhl na 33 vítězství v ročníku 2008-09.
2. Flames září
Calgary porazilo Islanders 5:2 a připsalo si už sedmou výhru za sebou. Naprázdno nevyšli Flames už v devátém utkání v řadě a na pozicích pro play off v Západní konferenci mají osmibodový náskok před devátým Los Angeles.
3. Obrat Penguins
Pittsburgh prohrával s Buffalem po první třetině už 0:3, ale dokonale otočil zápas. Vítězství Penguins 4:3 dovršil v čase 57:04 Conor Sheary.
1. Eric Staal (MIN): 2 góly, 2 plusové body, 2 střely
2. Sean Monahan (NYI): 1 gól, 1 asistence, 2 střely
3. Jake Allen (STL): 27 úspěšných zákroků, 3. nula v sezoně
Na co se těšit:
Na programu jsou čtyři zápasy. Lídr NHL Washington Capitals přivítá Dallas Stars. Nejproduktivnější český hráč v soutěži David Pastrňák z Boston Bruins se pokusí prodloužit svou bodovou sérii na šest zápasů na ledě Ottawa Senators.