Frk-321

Útočník Martin Frk a obránce Libor Šulák pomohli svými prvními trefami v letošní přípravě k vítězství Detroit Red Wings v generálce před startem nové sezony NHL nad Toronto Maple Leafs 5:1. Jednou asistencí k tomu pomohl také bek Filip Hronek. Forvard David Pastrňák přihrál na jediný gól Boston Bruins, kteří prohráli doma s Philadelphia Flyers 1:4.

Čtyřiadvacetiletý Frk ve 33. minutě využil přesilovou hru a zvýšil náskok Red Wings na 4:1. Hronek mu nabil za levý kruh a karlovarský odchovanec tvrdou ranou překonal Curtise McElhinneyho.
Pro Frka, který měl v úvodu tréninkového kempu problémy s šikmým svalem břišním to byl ve třetím testu první bod. Dvacetiletý Hronek nastoupil v osmém testu Red Wings už pošesté a vylepšil si bilanci na dvě asistence.

Frkova branka v přesilové hře

Šulák necelý deset minut před koncem dovršil skóre rovněž v početní výhodě, do které se Detroit dostal díky jeho návratu z trestné lavice. Po přihrávce Matta Puempela ujel a trefil se nad vyrážečku McElhinneyho.
Čtyřiadvacetiletý Šulák nastoupil před tímto ročníkem za Detroit už posedmé a vylepšil si bilanci na tři body za gól a dvě přihrávky. Byla to jeho druhá trefa z Detroit, protože jednou skóroval už loni, kdy dostal příležitost po příchodu ze Znojma z EBEL ve třech přípravných duelech.

Rovněž posedmé testoval kouč Jeff Blashill v sestavě i osmnáctiletého útočníka Filipa Zadinu, šestku letošního draftu. Proti Maple Leafs se bodově neprosadil a sbírku tří bodů za dva góly a jednu přihrávku nerozšířil.
Všichni čtyři čeští zástupci jsou před čtvrtečním vstupem Detroitu do sezony na domácím ledě proti Columbus Blue Jackets na hraně sestavy. "Dosud jsme neučinili finální rozhodnutí, ještě máme čas," řekl Blashill. Hronek, Šulák i Zadina čekají na svou premiéru v NHL, Frk má za sebou první celý ročník v dresu Red Wings.
Opora Bostonu Pastrňák byl u vyrovnání Bruins proti Flyers na 1:1. Ve 46. minutě v přesilové hře nahodil puk od modré čáry a Ryan Donato jej tečoval za záda Brian Elliotta. Zbytek zápasu ale patřil Philadelphii, která třemi góly strhla vítězství na svou stranu.
Jednou přihrávkou pomohl k vítězství Arizona Coyotes v Kelowně nad Vancouveru Canucks 4:1 slovenský útočník Richard Pánik. Už v páté minutě po jeho ideální přihrávce otevřel skóre Christian Fischer.