Čeští útočníci David Pastrňák a David Krejčí měli velký podíl na úspěšném vstupu Boston Bruins do série 1. kola play off Východní konference. Kanonýr Pastrňák si připsal tři body za jednu branku a dvě asistence, díky čemuž si vysloužil ocenění pro druhou hvězdu utkání po Bradu Marchandovi. Krejčí přispěl gólem a přihrávkou.

Boston Bruins - Toronto Maple Leafs 5:1 (stav série 1:0)
Duo Čechů se podílelo na všech pěti gólech Bruins. Nejdříve byl v šesté minutě Pastrňák ještě ve vlastním obranném pásmu na startu akce, po které Torey Krug ideálně přihrál rozjetému Marchandovi a ten zakončením do bekhendu otevřel skóre.
Toronto ještě v první třetině vyrovnalo díky Zachu Hymanovi, ale ve 36. minutě v přesilové hře našel Krejčí z levého rohu před brankou Davida Backese, který vrátil Bruins vedení.
To navýšil 38 sekund před druhou pauzou Pastrňák střelou zápěstím z pozice mezi kruhy druhým pokusem v rychlém sledu po Marchandových přihrávkách. Jednadvacetiletý rodák z Havířova potvrdil roli nejlepšího střelce Bruins ze základní části, ve které vstřelil v 82 zápasech 35 branek.
"Chtěl jsem vystřelit z první na bližší tyč, ale musel jsem si puk zpracovat, protože hrozilo, že by to obránce zblokoval. Zkusil jsem to na vzdálenější tyč a spadlo to tam," popisoval Pastrňák svůj gól.
Blízko další trefy byl Pastrňák ve 48. minutě, kdy jej na levé straně vysunul slovenský kapitán Bruins do úniku, Frederikovi Andersenovi sice pomohla levá tyčka, ale Sean Kuraly z dorážky ze vzduchu upravil na 4:1. Výsledek ještě dovršil v čase 51:29 Krejčí, který se trefil z nulového úhlu o Andersonovu nohu.
Pastrňák prožil nejlepší zápas v kariéře v play off a dosud měl na kontě jen šest utkání z loňského roku, v kterých nasbíral čtyři body za dva góly a stejný počet asistencí. Jednatřicetiletý Krejčí si polepšil v bojích o Stanley Cup už na 79 bodů za 30 tref a 49 přihrávek z 97 utkání.
"Máme dobré mužstvo, které vyhrálo řadu zápasů a po porážce se umí oklepat. Kdybychom se ohlíželi za dneškem, byla by to ztráta času a energie. Půjdeme na hotel, najíme se, dáme se dohromady, zítra budeme mít kvalitní trénink a jdeme zpátky do boje," prohlásil kouč Maple Leafs Mike Babcock.
V sestavě poražených nechyběli obránce Roman Polák ani centr Tomáš Plekanec.
Další zápas: Sobota 14. dubna (neděle 15. dubna 2:00 SELČ) v TD Garden v Bostonu.