SCP Buzz Roope Hintz DAL

Nejhorší obavy se naplnily. Dallas Stars krátce před pátým utkáním série druhého kola play off Západní konference proti Colorado Avalanche (3:1 na zápasy) postihla citelná ztráta. Do duelu, jenž je na programu už v noci na čtvrtek, totiž nezasáhne elitní forvard Roope Hintz.

"Hintz je mimo hru, v tuhle chvíli budeme jeho zdravotní stav posuzovat ze dne na den," potvrdil zámořským novinářům hlavní trenér Stars Peter DeBoer.

Finský reprezentant, jenž v play off dosud zkompletoval šest bodů za dvě branky a čtyři asistence, odstoupil v závěru první třetiny čtvrtého utkání poté, co zblokoval střelu soupeře. Podle zákulisních zpráv laboruje s blíže nespecifikovaným zraněním v horní části těla.

Hintz v úvodu druhé třetiny zvýšil náskok Stars

Do sestavy Dallasu se tak poprvé od úvodní konfrontace série vrátí útočník Radek Faksa, jenž v předešlých třech případech zůstal mimo sestavu. Defenzivní útočník zatím v letošní vyřazovací fázi odehrál čtyři zápasy a zaznamenal jednu branku.

"Radek půjde do sestavy, další změny nebudou. Bez Roopeho jsme fakticky odehráli už minulé utkání, ve kterém zvládl necelých sedm minut," připomněl DeBoer. "Není to pro nás nic příjemného, ale už jsme si zkusili, že to můžeme zvládnout. Naší velkou výhodou je, že stále máme čtyři velmi silné formace."

Dobrou zprávou pro Dallas je i skutečnost, že je do zápasu připraven obránce Chris Tanev. Rovněž zkušený bek nebyl po posledním střetu zcela fit, do pátého utkání série nicméně naskočí. Stars v něm budou na domácím ledě bojovat o postup do konferenčního finále.