goal celebration

Parádní premiéru prožil v přípravném utkání v dresu New York Rangers osmnáctiletý český útočník Filip Chytil. Odchovanec Zlína, jehož klub z Manhattanu draftoval letos v červnu v prvním kole na 21. místě, rozhodl v duelu v domácí Madison Square Garden o vítězství nad New Jersey Devils 4:3 v prodloužení. Za poražené skóroval forvard Pavel Zacha.
Mezi střelce se ve středečním programu celkem deseti utkání zapsal také další český ofenzivní talent Jakub Vrána, který přispěl k vítězství Washington Capitals na ledě Montreal Canadiens 4:2.

Chytil se při debutu zařadil do středu prvního útoku s Matsem Zuccarellem a Chrisem Kreiderem. Celkem dostal prostor na ledě na 18 minut a 52 sekund. Téměř devět minut strávil i na přesilových hrách a svou třetí střelou v utkání korunoval svůj výkon v čase 64:56 vítěznou trefou.

Při přesilové hře čtyř proti třem jej Zuccarello uvolnil na pravém kruhu a Chytil pohotově překonal přesouvajícího se MacKenzieho Blackwooda. Vysloužil si také ocenění pro druhou hvězdu zápasu za spoluhráčem z útoku Kreiderem.
"Byl to úžasný pocit, že jsem skóroval v prodloužení. Můj první gól a hned vítězný. Byla to skvělá přihrávka od Matse Zuccarella. Vystřelil jsem a byl to gól. Jsem rád, že jsme vyhráli," popsal šťastný Chytil své rozpoložení.
Přestože se potýkal téměř měsíc se zraněním, cítil se ve svém prvním seniorském duelu v Severní Americe skvěle. "Byl to můj první zápas po čtyřech týdnech, ale bylo to parádní. Hrál jsem se skvělými kluky, výbornými hokejisty, jedněmi z nejlepších v NHL," dodal Chytil.
Rangers předtím třikrát v utkání ztratili vedení. Dvacetiletý Zacha ve 25. minutě vyrovnal na 1:1 krásnou tečí. Puk nahodil od levého mantinelu bekhendem Drew Stafford a šestý hráč draftu z roku 2015 jej ze vzduchu tečoval za Henrika Lundqvista.

Jednadvacetiletý Vrána v Montrealu v 10. minutě v přesilové hře zvýšil náskok Capitals na 2:0. Z levého kruhu nahodil puk bekhendem před branku a obránce Brandon Davidson jej nešťastně tečoval do vlastní branky. Ve druhé třetině domácí vyrovnali a asistencemi se na tom podíleli také v početních výhodách při premiéře v dresu Canadiens obránce Jakub Jeřábek a útočník Aleš Hemský.
Nováček Jeřábek odstartoval na modré čáře akci, po které v čase 21:16 snížil Charles Hudon. Zkušený Hemský, který přišel z Dallas Stars, ve 32. minutě připravil gól pro Maxe Paciorettyho. Capitals ale v závěrečném dějství zlomili zápas na svou stranu.
Ve druhém vystoupení v barvách Carolina Hurricanes si při prohře s týmem Tampa Bay Lightning 3:4 připsal první asistenci osmnáctiletý forvard Martin Nečas. Dvanáctý hráč letošního draftu se podílel ve 13. minutě v přesilové hře na brance 1:1, kterou vstřelil Lucas Wallmark.
Brankář Michal Neuvirth odchytal utkání hraném v Allentownu v brance Philadelphia Flyers první dvě třetiny a podílel se 16 úspěšnými zákroky na vítězství nad New York Islanders 3:2 po prodloužení. Inkasoval jen ve třetí minutě v oslabení tří proti pěti, kdy jej překonal Matthew Barzal.
V dresu obhájce Stanleyova poháru Pittsburgh Penguins zazářil při výhře nad Detroit Red Wings 6:5 po prodloužení pěti body za góly a čtyři asistence Jake Guentzel. Za hosty zaznamenal čtyři body za dvě trefy a stejný počet přihrávek Gustav Nyquist, jemuž v čase 58:00 u branky na 5:5 asistoval slovenský forvard Tomáš Tatar.