Mrázek znovu vychytal Capitals

Český brankář pustil jediný gól, Carolina doma vyhrála 2:1 a srovnala sérii s šampiony na 2:2

Napsal NHL.com/cs @NHLcz

Souhrn: WSH 1, CAR 2

Hurricanes srovnali stav série s Capitals

Petr Mrázek předvedl 30 úspěšných zákroků a pomohl Carolině k výhře 2:1 nad Washingtonem, stav série je vyrovnaný 2:2 na zápasy

• 03:39 •

Hokejisté týmu Carolina Hurricanes pořádně zatápí obhájcům Stanley Cupu, jímž jsou Washington Capitals. Vyhráli i druhý domácí zápas a v sérii tak vyrovnali z 0:2 na 2:2.

Stejně jako ve třetím utkání zazářil český brankář Petr Mrázek. Poté, co v předchozí bitvě udržel čisté konto (5:0), inkasoval jen jediný gól v mnohem vyrovnanějším souboji, který Hurricanes vyhráli 2:1. Mrázek si připsal 30 úspěšných zákroků a byl opět vyhlášen hlavní hvězdou zápasu.

Carolina Hurricanes - Washington Capitals 2:1 (stav série: 2:2)

Carolina byla blízko úspěchu už ve druhém střetnutí, kdy prohrála v metropoli USA až v prodloužení. Doma pak Hurricanes ukázali, že jsou na obhájce Stanley Cupu skvěle připravení.

Za 120 minut hry nechali skórovat pouze hostujícího kapitána Alexe Ovechkina, a to jen jedinkrát. Jinak ofenzivně velmi silného soka s mnoha hvězdami v sestavě udrželi na uzdě.

"Nemůžu říct dostatečně mnoho, abych tuhle partu ocenil," uvedl kouč vítězů Rod Brind'Amour. "Jen jsme prostě bojovali a snažili se do toho dát úplně všechno. Naši obránci hráli dnes opravdu dobře a bránili naši pevnost. Ke konci byl pak úžasný náš gólman."

Warren Foegele otevřel skóre po pouhých 17 sekundách a dal tak již třetí gól v sérii. Ovechkin udeřil z přesilovky v polovině zápasu a začínalo se znovu.

Teuvo Teravainen byl potrestaným hříšníkem při Ovechkinově trefě, ale sám pak vše odčinil vítězným gólem, který přišel 28 sekund před koncem druhé třetiny. Dostal rozjetý nahrávku od Nina Niederreitera, Andre Burakovsky a Brooks Orpik ho nezastavili a bylo to 2:1.

"Viděl jsem, že Nino dostal puk a já jsem tam byl volný," popsal Teravainen. "Zdálo se mi, že mám docela čas, tak jsem udělal ještě pár kroků a byla z toho vážně dobrá možnost. Tak jsem zavřel oči, vystřelil a puk skončil v bráně.

Po čtvrtečním výsledku je jasné, že série se ještě do PNC Areny vrátí. Hostující Capitals však i po druhé porážce věří, že ji dovedou k postupu.

"Dnes to byl krok správným směrem po tom minulém výsledku," podotkl útočník Tom Wilson. "Myslím, že potřebujeme každého hráče z každé lajny, každého obránce, všichni musíme jít stejným směrem. Soupeř na ledě extrémně tvrdě pracuje a dělají nám to hodně těžké, ale když budeme hrát jako jeden tým, jsem si jistý, že to zvládneme."

[Kompletní pokrytí série Washingtonu s Carolinou]

Pořádnou porci sebevědomí ale nyní dočerpali také Hurricanes. "Snažíme se jen hrát naši hru a dělat úplně všechno správně, všechny ty malé detaily," řekl Mrázek. "Hodně to pro nás znamená, že se můžeme vrátit do Washingtonu za stavu 2:2."

Capitals navíc přišli o útočníka T.J. Oshieho, jehož přišpendlil tvrdě na mantinel střelec úvodní branky Foegele. V čase 54:52 inkasoval za svůj zákrok dvě minuty, domácí se ale ubránili. "Oshie si s námi teď v nejbližší době nezahraje," připustil kouč Capitals Todd Reirden.

Další zápas: Sobota 20. dubna (neděle 21. dubna 2:00 SELČ) v Capital One Areně ve Washingtonu.