BOS-CGY

Boston Bruins slaví úspěšný vstup do 2018 O.R.G. NHL China Games, když v hale Universiade Sports Center v Šen-čenu v sobotu přehráli celek Calgary Flames 4:3 v nájezdech. Pro obě mužstva to byl první přípravný duel na novou sezonu.

Vítěznou trefu obstaral ve čtvrté sérii rozstřelu Jake DeBrusk. Za Boston se trefil rovněž Brad Marchand, na druhé straně byl jediným úspěšným střelcem Matthew Tkachuk.
Další zápas obě mužstva odehrají ve středu v hale Cadillac Arena v Pekingu. Bruins v sobotu prožili parádní úvodní třetinu, ve které soupeři odskočili na rozdíl tří branek. Postupně se trefili Trent Frederic, Ryan Donato a John Moore. Boston na to potřeboval necelé dvě minuty. Zajímavostí je, že všechny góly padly z prostoru levého kruhu.
Flames ale dokázali manko umazat. Hlavní zásluhu na tom měl kapitán Mark Giordano. Zkušený obránce se prosadil po 21 sekundách třetího dějství a v početní výhodě pěti proti třem pak v čase 59:13 vyrovnával na 3:3. Úvodní branku kanadského mužstva oslavil v poslední vteřině první třetiny Sean Monahan.
V brance Bruins duel odstartoval Jaroslav Halák, v čase 52:31 ho ovšem nahradil Tuukka Rask. Haláka krátkodobě vyřadily z akce problémy s výstrojí, na posledních šest minut duelu se ovšem mezi tři tyče vrátil.