AlecMartinez

Alec Martinez se stal hráčem Vegas Golden Knights. Do klubu z Nevady ho ve středu vyměnilo vedení Los Angeles Kings, které za to získalo výběr ve druhém kole letošního draftu a volbu ve druhém kole draftu 2021.

"Alec byl po spoustu let důležitou součástí našeho klubu a byl klíčovým členem našich vítězných týmů, které získaly Stanley Cup," uvedl generální manažer Kings Rob Blake. "Děkujeme mu za všechno, co udělal pro náš klub, naše fanoušky a naše město."
Nová posila by měla poprvé obléknout dres Golden Knights ve čtvrtečním duelu proti Tampa Bay Lightning v T-Mobile Areně (pátek 4:00 SEČ, NHL.tv).
Martinezovi zbývá ještě další sezona do vypršení šestileté smlouvy. V tomto ročníku odehrál 41 duelů s osmi body (1+7), o zbytek ho připravilo zraněné zápěstí. Celkem má na kontě 597 zápasů NHL, všechny za Los Angeles. Dal v nich 62 branek a připsal si 198 bodů.
Hokejisté Vegas se na Martineze těší a jsou rádi, že získali tak ostřílenou posilu.
[Sledujte nejnovější zprávy o oficiálních trejdech na NHL.com/cs]
"Skvělý hráč, který má tunu zkušeností a vyhrál dva Stanley Cupy. Hraje správným způsobem, dobře se pohybuje, je velmi spolehlivý v defenzivě. Je to pro nás výborná akvizice," pochvaloval si obránce Brayden McNabb.
"Slyšel jsem, že je to dobrý kluk. Dovede hrát výborně v defenzivě, ale umí i pomoct ofenzivě," uvedl brankář Golden Knights Marc-Andre Fleury. "Vždycky je dobré mít v kabině kluky, kteří už mají něco za sebou, kteří dovedou hrát pod tlakem a mohou se o zkušenosti podělit s mladšími."
Kings (21-34-5) jsou v Západní konferenci poslední a s velkou pravděpodobností přijdou podruhé za sebou o play off. V pondělí, tedy týden před uzávěrkou přestupů, vyměnili křídlo Tylera Toffoliho do Vancouver Canucks za útočníky Tima Schallera, mladého forvarda Tylera Maddena, výběr ve druhém kole draftu 2020 a podmínečný výběr v roce 2022.