Pittsburgh Penguins v Ottawa Senators

Útočník Jeff Carter v stredu po odohraní záverečného zápasu Pittsburgh Penguins v sezóne oznámil svoj koniec v NHL.

Rozlúčil sa porážkou 4:5 na ľade New York Islanders, ale dal svoj posledný gól a bol vyhlásený za tretiu hviezdu zápasu. V polovici tretej tretiny vyrovnal po prihrávke kapitána Sidneyho Crosbyho na 4:4, Simon Holmström potom dal v čase 54:27 víťazný gól. Práve Crosby mohol ešte v poslednej minúte vyrovnať, ale trestné strieľanie nepremenil.

Carter sa naposledy presadil po prihrávke Crosbyho

Tridsaťdeväťročný Carter tak posunul svoje finálne štatistiky po 19 sezónach v lige na 1321 odohraných dueloch základnej časti a 851 bodov za 442 gólov a 409 asistencií. V play off pridal 84 bodov (47+37) v 133 zápasoch. Hral za Philadelphia Flyers, Columbus Blue Jackets, Los Angeles Kings a Penguins.

Flyers si ho do NHL vybrali z 11. miesta draftu 2003. Stanley Cup dvakrát získal s Kings (2012 a 2014). Dvakrát si zahral aj NHL All-Star Game (2009 a 2017). V roku 2014 dobyl s Kanadou zlato na olympijských hrách v Soči.

"Ale teraz už budem hlavne otcom. Ako hokejista o mnohé prichádzate," povedal Carter po stredajšom zápase. "Moja rodina veľa obetovala, aby som mohol hrať a žiť tak svoj sen. Teraz už chcem byť doma, fungovať ako normálny otec rodiny a od toho sa odraziť, aby som to rodine vrátil."