Karlssonov gól zariadil Sharks vedenie v sérii

Výhodu domáceho prostredia majú opäť na svojej strane. Hokejisti San Jose zvládli dramatický tretí duel finálovej série Západnej konferencie, na ľade St. Louis uspeli 5:4 po predĺžení a vedú 2:1 na zápasy.
Hviezdou zápasu sa stal obranca Erik Karlsson, ktorý sa blysol dvomi gólmi vrátane víťazného v čase 65:23. Veterán Joe Thornton si pripísal tri body.

St. Louis Blues - San Jose Sharks 4:5 po predl. (Stav série: 1:2)
Ak sa séria Blues so Sharks doteraz dala označiť za defenzívnu, v treťom dueli to vôbec neplatilo. Naopak, obrany boli v ústraní a začalo sa poriadne útočiť.
Prestrelka sa lepšie vydarila Sharks, ktorí boli 61 sekúnd od porážky, ale predviedli úžasný obrat a momentálne sú o krok bližšie k postupu do finále.
"Som nadšený, že sme to zvládli. Z rozhodujúceho gólu mám samozrejme radosť, pre mňa je hlavné, že som pomohol tímu," radoval sa Karlsson.
[Kompletné pokrytie série San Jose vs. St. Louis]
Sharks vstúpili do zápasu oveľa lepšie, prvá tretina bola úplne v ich réžii. Skóre duelu otvoril v čase 13:37 práve Karlsson, ktorý sa presadil strelou zápästím z pravého kruhu.
O tri minúty neskôr kalifornský tím svoje vedenie zdvojnásobil. Thornton sa dostal k dorážke strely Marc-Edouarda Vlasica a z bezprostrednej blízkosti prekonal gólmana Jordana Binningtona.
"Prvá tretina z našej strany nebola dobrá. Síce sme potom otočili skóre, ale do istej miery určila ráz celého duelu. Musíme sa z toho otriasť a vstúpiť do ďalšieho duelu úplne inak," nabádal útočník St. Louis David Perron.
Blues pôsobili dosť zaskočeným dojmom, do zápasu sa dostali až v druhom dejstve. V čase 21:18 nádherne zakombinovali Ivan Barbashev s Alexom Steenom, druhý spomínaný potom presnou strelou znížil manko. Ale len na 18 sekúnd. Hostia totiž prišli s bleskovou odpoveďou.
Postaral sa o ňu Thornton, ktorý sa najrýchlejšie dostal k odrazenému puku a využil určitú nekoncentrovanosť v zadných radoch St. Louis.
Domácich však rýchly úder nezlomil. Naopak. Do druhej sirény totiž stihli otočiť skóre. V čase 24:05 udrel Vladimir Tarasenko a po ňom sa dvakrát presadil Perron. Jeho druhý zásah navyše prišiel v presilovej hre, ktorú Blues využili prvýkrát po dlhých deviatich dueloch.
V tretej tretine si domáci dlho udržiavali tesný náskok, ale nakoniec najtesnejší náskok, ale v čase 58:59 sa postaral o vyrovnanie Logan Couture, pre ktorého to bol už 14. zárez v tohtoročnom play off.

Couture vyrovnal a dosiahol míľnik

V predĺžení potom Karlsson vystrelil triumf hostí. Blues argumentovali, že krátko pred gólom došlo k prihrávke rukou zo strany Tima Meiera, ale podľa oficiálneho vyjadrenia ligy táto situácia nebola preskúmateľná. San Jose tak má výhodu domáceho prostredia opäť vo svojom vlastníctve.
"Vyrovnať sa s porážkou v predĺžení nikdy nie je jednoduché," povedal tréner domácich Craig Berube. "Ale musíme ísť ďalej, čaká nás ďalší domáci zápas a my vieme, že ho musíme zvládnuť."
V lepšej psychickej pohode však pôjdu do duelu, ktorý je na programe v noci na sobou, určite hokejisti San Jose. K postupu sú totiž bližšie.
"Táto výhra nám určite pomôže. Vôbec to nebolo jednoduché, súper bojoval tvrdo, museli sme do toho dať všetko. Prvá tretina bola z našej strany skvelá," ocenil hrdina Karlsson.
Ďalší zápas:Piatok 17. mája (sobota 18. mája 2:00 SELČ) v Enterprise Arene v St. Louis.