Jets nasázeli šest branek a snížili stav série na 1:2

Jsou zpátky v sérii. Hráči Winnipegu uspěli na ledě St. Louis 6:3 a první výhrou v letošním play off se vrátili do boje o postup do dalšího kola.
Kanadský celek těžil především z vynikající sekvence ve druhé třetině, kdy svému soupeři v rozmezí čtyř minut a jedné sekundy nasázel tři góly. Hned dvakrát se trefil útočník Kyle Connor.

St. Louis Blues - Winnipeg Jets 3:6 (stav série: 2:1)
Věděli, že balancují nad propastí. Že by je další neúspěch postavil do ohromně těžké pozice. Hokejisté Jets ale nic takového nedovolili, třetí duel série proti Blues jim vyšel náramně.
"Soustředili jsme se na každý moment utkání, na každé střídání," vysvětlil úspěšný hostující střelec Connor. "Přiblížili jsme se tomu, co jsme hráli v základní části. Byli jsme hodně nebezpeční."

Connorův druhý gól proti St. Louis

První třetina přitom nápadně kopírovala to, co se dělo v úvodních dvou zápasech ve Winnipegu. St. Louis udeřilo jako první, když se v čase 19:12 prosadil v přesilové hře David Perron. A gólman Jordan Binnington znovu působil naprosto suverénně.
"První třetina z naší strany byla dobrá, odehráli jsme jí přesně tak, jak jsme si řekli. Bohužel se nám na ní pak nepodařilo navázat," prohodil domácí obránce Alex Pietrangelo.
Druhé dějství totiž jednoznačně patřilo hostům. Ti potřebovali pouhé čtyři minuty a jednu vteřinu, aby vývoj skóre úplně obrátili. Nejprve vyrovnal Kevin Hayes, po něm se pak trefili i Patrik Laine a v početní výhodě Connor. Binningtonovo kouzlo bylo rázem pryč.
[Kompletní pokrytí série St. Louis s Winnipegem]
"Snažili jsme se hrát jednoduše, tlačit se do branky a hodně střílet," upozornil Laine, jenž se zatím střelecky prosadil ve všech utkáních série. "Měli jsme skvělý pohyb, což soupeři dělalo problémy."
Z tohoto direktu se domácí nedokázali vzpamatovat. V úvodu třetí části sice snížil v přesilovce Vladimir Tarasenko, Winnipeg ale kontroval zásahy obránců Brandona Taneva a Dustina Byfugliena. Konečnou podobu výsledku pak dali Alexander Steen a svým druhým zářezem Connor.
"Bohužel jsme soupeře nechali, aby strávil spoustu času v našem obranném pásmu. To, co se nám dařilo v prvních dvou utkáních série, nyní nefungovalo," uznal Pietrangelo.
Jets tak v této sezoně vyhráli i třetí duel v aréně St. Louis, celkem v těchto zápasech dosáhli na vysoce pozitivní skóre 19:8.
Další zápas:Úterý 16. dubna (středa 17. dubna 3:30 SELČ) v Enterprise Center v St. Louis.