Caps 3

Hokejisté Washington Capitals ukázali velkou odolnost. Tváří v tvář vyřazení z play off vyhráli druhý duel za sebou, tentokrát na ledě Pittsburgh Penguins v poměru 5:2. Dokázali se tak vrátit do série z nepříznivého stavu 1:3 a ve druhém kole play off vybojovali sedmý zápas. Ten se bude hrát ve středu večer (čtvtek 1:30) v jejich hale Verizon Center.
Washington kontroloval pondělní utkání od začátku do konce, a to nejenom herně, ale tentokrát i střelecky. Po dvou třetinách vedl 2:0 a postupně náskok navyšoval až na pět branek. Teprve potom se prosadili i domácí, za něž skórovali nejlepší střelec play off Jake Guentzel (9. gól) a nejproduktivnější hráč vyřazovací části Evgeni Malkin (4. gól a 18. bod).

Capitals táhl za výhrou Andre Burakovsky. Křídlo, které kouč Barry Trotz přesunul před pátým utkáním do první formace na místo Alexe Ovechkina, se postaralo o dva góly a v posledních dvou zápasech má na kontě tři góly a jednu asistenci.
"Všechno je to otázka sebevědomí. Během celého play off jsem si tvořil hrozně moc šancí, šlo jen o to je proměnit," řekl švédský útočník.
Washingtonský centr Nicklas Backstrom i forvard T.J. Oshie si oba připsali dva body za gól a nahrávku, Evgeny Kuznetsov měl dvě asistence. Kapitán Ovechkin zůstal tentokrát bez bodu.
Jeho pittsburský protějšek Sidney Crosby měl jednu asistenci, celkem 97. v play off, čímž překonal klubový rekord legendárního Maria Lemieuxe..
Domácí gólman Marc-Andre Fleury kryl 21 ze 26 střel, hostující Braden Holtby měl 16 zákroků, z toho jen tři v první a šest ve druhé třetině. Soupeře však udržel na uzdě až do Guentzelova gólu v čase 46:38.
"Užíváme si to," řekl washingtonský trenér Trotz. "Jde hlavně o to, že jsme dokázali překonat překážky. A největší z nich tu byla teď: dobrý soupeř na vlastním ledě."
Skóre otevřel Oshie, jenž v čase 12:41 využil přesilovku. Burakovsky přidal šest minut a 36 sekund po přestávce druhou branku a pouhých 16 sekund po třetí pauze se prosadil Bacsktrom. Necelých devět minut před koncem zakončil přesně obránce John Carlson a minutu a 12 sekund po něm dal svůj druhý gól Burakovsky.
"Dokázali jsme se prosadit v ofenzivě a to je pozitivní. Nejlepší je, že jsme sem přijeli a dokázali splnit to, co jsme potřebovali. Teď se začneme soustředit na sedmý zápas," uvedl Holtby.
Pittsburgh ještě sedmé utkání nikdy neprohrál, má v nich bilanci 5-0.
"Pořád jsme na tom dobře. Prostě stále platí, že potřebujeme jednu výhru," snažil se hledat pozitiva brankář Fleury. "Je dobře, že jsme se na začátku (série) dokázali dostat do vedení a pořád jsme ve hře a můžeme je porazit."
Jenže ve hře je teď i Washington a je sebevědomější než kdy před tím. Psychická výhoda, stejně jako domácí prostředí nejspíš bude na jeho straně.
"Když máme příležitost vyhrát doma celou sérii a nepovede se to, samozřejmě je to frustrující," přiznal Mike Sullivan, kouč Penguins. "Takže je jasné, že nějaké zklamání tam je. Ale promluvili jsme si o tom, abychom se uklidnili, soustředili se na další zápas a hráli tak, jak musíme."
Hrdina zápasu: Andre Burakovsky (WSH)
Švédský útočník v první formaci rozkvetl a táhl Capitals k výhře dvěma góly. Poprvé protlačil puk z úhlu za Fleuryho záda, jeho druhá trefa byla lahůdková: Burakovsky vybojoval puk na vlastní modré, v brejku si položil clonícího beka a překonal brankáře podruhé. Navíc měl tři kladné body v plus/minus, tři střely na branku a dva hity.
Další zápas: středa 19:30 (čtvrtek 1:30 SELČ) ve Washingtonu