Voracek1127

Šest zápasů trvající bodový půst ukončil útočník Jakub Voráček, který gólem a asistencí pomohl k vítězství Philadelphie nad Calgary 5:3. Nejproduktivnější český hráč této sezony NHL byl zvolen první hvězdou utkání. Brankami se na výhrách podíleli také kanonýr David Pastrňák z Bostonu a Radim Vrbata z Arizony.
Čtyřiačtyřicetiletý Jaromír Jágr byl na ledě u obou vstřelených branek Floridy, která ale ztratila na ledě Caroliny vedení 2:0 a po porážce 2:3 byl odvolán kouč Panthers Gerard Gallant.

Philadelphia Flyers - Calgary Flames 5:3
Voráček se postaral o obrat z 0:1 na 2:1. V 18. minutě po rychlém průniku po levé straně jeho přihrávku zpoza branky srazil bránící T.J. Brodie bruslí k Michaelu Rafflovi, který zblízka vyrovnal. Po 52 vteřinách druhého dějství mu opět teč soupeře pomohla i ke gólu. Voráček z pravého kruhu přihrával na volného Waynea Simmondse a puk tečoval za Chada Johnsona Mark Giordano.
Flyers ve druhé části díky trefám Chrise VandeVeldeho a Simmondse získali rozhodující náskok 4:1, který už v poslední třetině nepustili. Při svém debutu v NHL se na vítězství podílel 29 úspěšnými zákroky brankář Anthony Stolarz.
"Byl dneska úžasný. Podržel nás, když jsme to potřebovali. Převedl klíčové zákroky ve druhé třetině za stavu 2:1 i 3:1," pochválil Voráček dvaadvacetiletého gólmana. Ofenzivní opora Flyers si na pozici nejproduktivnějšího českého hráče polepšila na 19 bodů za osm branek a 11 asistencí z 23 zápasů.
V dresu poražených Flames sehrál jubilejní 600. zápas v NHL další český útočník Michael Frolík.
Boston Bruins - Tampa Bay Lightning 4:1
Pastrňák skóroval i ve třetím utkání po návratu do sestavy po třízápasové absenci kvůli zranění. Dvacetiletý kanonýr v 50. minutě šťastnou trefou zvýšil na 4:0. Z levé kruhu vystřelil, gólman Ben Bishop puk sice vyrazil, ale v souboji s Patricem Bergeronem si jej srazil útočník Tyler Johnson bruslí do vlastní branky.
Pastrňák si vylepšil bilanci na 13 gólů ze 17 duelů, osamostatnil se na druhém místě mezi kanonýry a o dvě branky zaostává za vedoucím Sidneym Crosbym z Pittsburgh Penguins, jenž zaznamenal 15 tref v 16 utkáních.
Na ukončení série tří porážek Bruins za sebou se podílel také centr David Krejčí, který byl dvou branek. Ve 33. minutě v přesilové hře na modrou čáru nabil Toreyovi Krugovi, jehož pokus tečovali Bergeron i David Backes, takže si přihrávku nepřipsal.
O pět minut později už asistenci zaznamenal, když bekhendem našel Jimmyho Hayese, který z mezikruží usměrnil puk do branky Lightning. Hayes tak ukončil svůj gólový půst po 36 zápasech. "Byla to nějaká doba, je to příjemný pocit. Jsem rád, že jsem pomohl vítězství," uvedl Hayes.
Útočník Ondřej Palát v dresu Tampy Bay odehrál ve třetí třetí třetině jen tři střídání a kouč Jon Cooper neměl bezprostředně po utkání o jeho zdravotním stavu bližší informace.

Carolina Hurricanes - Florida Panthers 3:2
Jágr nastoupil ke svému 1651. utkání v NHL a vyrovnal se na pátém místě historické tabulky bývalému obránci Chrisu Cheliosovi. V úvodním dějství byl na ledě u obou branek Panthers, ale Florida vedení 2:0 neudržela a porážka se stala osudnou kouči Gallantovi.
Asistenci si připsal Jágr jen při úvodní brance v šesté minutě. Čtyřiačtyřicetiletý kladenský odchovanec se snažil přihrávku Aleksandera Barkova tečovat za Michaela Leightona, který sice zasáhl, ale z dorážky se prosadil Jonathan Marchessault.
V polovině úvodní třetiny Jágr operoval před brankovištěm při střele Aarona Ekblada, kterou gólman Hurricanes vyrazil do beka Noaha Hanifina, od něhož se puk odrazil za brankovou čáru.
Mezi 26. a 29. minutou ale domácí otočili výsledek díky gólům Viktora Stralberga, Jeffa Skinnera a Dereka Ryana. Asistenci u první trefy Caroliny zaznamenal i český forvard Andrej Nestrašil.
"Během pěti minut jsme soupeře nechali vrátit do zápasu a dostali jsme tři góly. Je to zklamání, protože jsme hráli 55 minut dobře a nestačilo to," litoval Gallant, jehož by měl na lavičce nahradit generální manažer Tom Rowe.

Edmonton Oilers - Arizona Coyotes 1:2
Vrbata otevřel skóre utkání v 17. minutě, kdy gólmana Cam Talbota překonal tečovanou střelou z rohu hřiště. Na svou sedmou trefu v sezoně čekal pětatřicetiletý střelec pět utkání. Na jeho gól sice odpověděl v polovině závěrečného dějství Milan Lucic, ale v 57. minutě rozhodl Jamie McGinn.
Arizona potvrdila, že se jí proti Edmontonu daří a bodovala ve 25. vzájemné souboji za sebou. Na výhru dosáhla ve 21 případech a čtyřikrát podlehla v nastavení.

Winnipeg Jets - Nashville Predators 3:0
Na ukončení série pěti porážek Jets za sebou se podílel 42 úspěšnými zákroky brankář Connor Hellebuyck, který si tak připsal druhé čisté konto v sezoně a celkově čtvrté v kariéře.
"Bylo to pro nás ohromně důležité utkání. Dodalo nám to opět sebevědomí. Potřebovali jsme se vrátit k naší hře a to se nám dneska povedlo," řekl Hellebuyck.
Zápas rozhodl v 36. minutě první trefou v sezoně Drew Stafford a v poslední minutě skórovali při power play do prázdné branky Mark Scheifele a Adam Lowry.

jets_112716

New York Rangers - Ottawa Senators 0:2
Senators se radovali ze čtvrté výhry za sebou a velký podíl na ní měl brankář Craig Anderson. Připsal si 33 úspěšných zákroků a potřetí v sezoně udržel čisté konto.
Ottawa rozhodla ve druhé třetině, v které se trefili Jean-Gabriel Pageau a Mark Stone.
1. Odvolaný Gallant
Florida sice vedla na ledě Caroliny 2:0, ale ve druhé třetině během pěti minut třikrát inkasovala a zápas ztratila. Panthers po porážce 2:3 propustili trenéra Gerarda Gallanta.
2. Probuzený Voráček
Nejproduktivnější český hráč této sezony NHL Jakub Voráček po šestizápasovém půstu bodoval. Na vítězství Philadelphie nad Calgary 5:3 se podílel gólem i asistencí a byl vyhlášen první hvězdou utkání.
3. Pastrňák dál skóruje
David Pastrňák z Bostonu se po zranění trefil i ve třetím zápase za sebou a s 13 brankami se osamostatnil na druhém místě tabulky střelců. Za vedoucím Sidneym Crosbym z Pittsburghu zaostává o dvě trefy.
1. Jakub Voráček (PHI): 1 gól, 1 asistence, 2 střely
2. Connor Hellebuyck (WPG): 42 zákroků, 2. čisté konto v sezoně
3. Craig Anderson (OTT): 33 zákroků, 3. čisté konto v sezoně
Na co se těšit:
Hrají se dva zápasy. New York Islanders přivítají Calgary a na led St. Louis Blues zavítá celek Dallas Stars.