nash112216_169

Před startem sezony se jim příliš nevěřilo, tým New York Rangers ale zatím patří k nejlepším v celé lize. Naposledy zvítězil na ledě obhájců Stanley Cupu Pittsburgh Penguins 5:2 a upevnil si postavení na druhé příčce v tabulce Východní konference.

Po bodu za asistence si připsali čeští útočníci Michael Frolík a Radek Faksa. Zatímco Calgary Flames vyšli naprázdno, Dallas Stars na svém ledě udolali mužstvo Minnesota Wild v prodloužení.
Pittsburgh Penguins - New York Rangers 2:5
Hráči New York Rangers zvítězili na ledě týmu Pittsburgh Penguins 5:2 a dokonale se tak oklepali ze dvou porážek v řadě.
Klíčovou postavou hostů byl zkušený útočník Rick Nash, který ke vstřelenému gólu připojil i jednu asistenci. Po dvou bodech přidali i Kevin Hayes a Michael Grabner.
"Podali jsme opravdu dobrý výkon," chválil hostující kouč Alain Vigneault. "Po první třetině jsme se uklidnili, hráli dobře s pukem a soupeře nepouštěli do příležitostí."
První třetina totiž vyzněla jasně pro Penguins. V jejich dresu prožil snovou premiéru útočník Jake Guentzel, který se střelecky prosadil hned ve svém prvním střídání v NHL a po úvodní části měl na kontě dva zásahy.
"Splnil se mi sen," přiznal Jake Guentzel. "Na začátku utkání jsem byl samozřejmě nervózní, rychle vstřelený gól mi ale hodně pomohl."
Dobrý start přesto Pittsburghu na bodový zisk nestačil, Rangers díky třem brankám v prostřední části vývoj zápasu dokonale otočili. Ve třetím dějství svůj náskok ještě navýšili a upevnili si postavení na druhém místě tabulky Východní konference.

Buffalo Sabres - Calgary Flames 4:2
Díky fantastické druhé třetině přetlačili hráči celku Buffalo Sabres tým Calgary Flames 4:2 a zapsali druhou výhru v řadě.
Domácí ve druhém dějství nastříleli tři góly a udělali rozhodující krok k triumfu. V dresu hostů si jednu asistenci připsal útočník Michael Frolík, na úspěšný výsledek to ale nestačilo. Za Buffalo zapsal branku a nahrávku útočník Kyle Okposo.
Columbus Blue Jackets - Colorado Avalanche 2:3 v prodl.
V pořádné drama se proměnil souboj mezi celky Columbus Blue Jackets a Colorado Avalanche. Rozhodnout muselo až prodloužení, ve kterém ukořištili bod navíc hosté.
Rozhodující moment přišel v čase 61:49, kdy se po přihrávce Erika Johnsona prosadil hvězdný Matt Duchene. V domácím dresu řádil útočník Cam Atkinson, který nejprve otevřel skóre, aby sedm vteřin před koncem základní hrací doby svým druhým zásahem poslal duel do prodloužení.

Nashville Predators - Tampa Bay Lightning 3:1
První porážku od zranění kapitána Stevena Stamkose utrpěli hráči Tampa Bay Lightning, kteří podlehli na ledě celku Nashville Predators 1:3. Hlavní hvězdou duelu se stal obránce P.K. Subban, který v prostřední třetině vstřelil dva góly a zajistil svému celku rozhodující náskok.
Třemi asistencemi se pak blýskl další zadák Ryan Ellis. Za hosty pouze snižoval v poslední minutě Tyler Johnson. Jen v roli dvojky Predators zůstal český brankář Marek Mazanec.
Dallas Stars - Minnesota Wild 3:2 v prodl.
Hráči Dallas Stars na domácím ledě udolali celek Minnesota Wild 3:2 v prodloužení. Rozhodnutí zajistil domácí kapitán Jamie Benn, jenž v čase 61:23 rozhodl o zisku jednoho bodu navíc pro Stars.
Dallas v průběhu utkání dvakrát vedl, na druhou branku z hokejky Bretta Ritchie nahrával i český útočník Radek Faksa. Host ale v obou případech dokázali srovnat krok a z Texasu si nakonec odvážejí alespoň bod.
Edmonton Oilers - Chicago Blackhawks 5:0
V jednoznačnou záležitost se proměnil souboj celků z čela Západní konference. Edmonton Oilers na svém ledě deklasovali Chicago Blackhawks 5:0 a zapsali druhou výhru v řadě.
Hlavní postavou duelu se stal útočník Leon Draisaitl, který vstřelil dvě branky a připojil jednu asistenci. Connor McDavid připojil gól a nahrávku, gólman Cam Talbot vytáhl 31 zákroků a oslavil čisté konto.

San Jose Sharks - New Jersey Devils 4:0
Hráči San Jose Sharks na svém ledě rozebrali celek New Jersey Devils 4:0 a oklepali se tak ze série tří porážek.
Ke zteči zavelel gólem a asistencí Brent Burns, přesně mířil rovněž Chris Tierney, Patrick Marleau a Logan Couture. Gólman Martin Jones předvedl 26 zákroků a vychytal čisté konto.
Momenty večera:
1. Úvod snů
Nastoupil do svého prvního duelu v NHL a hned první střídání přetavil v gól. Útočník Pittsburghu Jake Guentzel na svou premiéru v zámořské soutěži nikdy nezapomene.
2. Malkinův útlum
Už čtyři zápasy čeká na vstřelený gól hvězdný útočník Penguins Evgeni Malkin. Naposledy se trefil 12. listopadu v utkání proti Torontu.
3. McDavidův vzestup
Po sérii nevýrazných výkonů Connor McDavid znovu přidal. Dallasu nasázel hattrick, naposledy při výhře Edmontonu nad Chicagem přispěl gólem a asistencí.