Stone hattrickem dovedl Vegas k výhře ve třetím duelu

Fantastické individuální výkony útočníků Marka Stonea a Paula Stastnyho dovedli Vegas k výhře 6:3 nad San Jose. Golden Knights se tak v sérii ujali vedení 2:1 na zápasy.
Stone a Stastny nabídli v nedělním duelu dech beroucí představení. Oba si shodně připsali po pěti bodech, Stone svůj výkon navíc okořenil hattrickem.

Vegas Golden Knights - San Jose Sharks 6:3 (stav série: 2:1)
Byl to jejich zápas. Mark Stone a Paul Stastny proměnili třetí duel série proti San Jose ve vlastní show. Stone zazářil hattrickem, svým vůbec prvním v NHL. K tomu přidal dvě asistence.
Veterán Stastny pak zvládl dvě branky a tři nahrávky. Druhá útočná formace Golden Knights tak svého soupeře dokonale rozebrala.
"Vůbec nevím, co říct, slova mi docházejí. Lepší domácí premiéru v dresu Vegas (v play off) jsem si snad ani nemohl přát. Fanoušci byli skvělí, neskutečně nás hnali dopředu. Jsou jednoznačně nejlepší v celé lize," radoval se po důležitém triumfu Stone.

Rychlé starty Vegas do všech tří třetin

Golden Knights měli napříč duelem dění na ledové ploše pod kontrolou. Do vedení se zásluhou Stonea dostali už po 16 sekundách hry, následně se prosadil v přesilové hře i Max Pacioretty.
Hosté sice zásluhou Kevina Labanca snížili, druhá třetina pro ně ale dopadla katastrofálně. Vegas třikrát udeřilo a odskočilo svému soupeři na rozdíl tří branek.
První gól v prostřední části vstřelili domácí už po 21 sekundách hry, když se po přihrávce Paciorettyho prosadil poprvé v utkání Stastny.
"Bohužel jsme doplatili na nedisciplinovanost. Byli jsme hodně vylučovaní, často to vycházelo z naší frustrace. Pokud nebudeme hrát kompletní, bude to pro nás velice těžké," uvědomoval si hostující kouč Peter DeBoer.
Sharks sice ve třetím dějství vykřesali naději, když se v rozmezí pouhých 54 sekund trefili Logan Couture a Timo Meier, Stone ovšem završením hattricku jakékoli drama odmítl.
I v této třetině dokázali domácí udeřit velmi rychle. Stone potřeboval pouhých 36 sekund, aby zajistil svému týmu průběžné vedení 5:1.
"Moc nevím, co k tomu říct. Pokud v každé ze třetin dostanete gól během několika sekund, je to těžké. Přitom posíláme na led ty nejlepší hráče," pokrčil rameny DeBoer.
[Kompletní pokrytí série San Jose s Vegas]
V hostujících barvách vyšel poprvé v sérii bodově naprázdno Tomáš Hertl. Český útočník na ledě strávil přes 19 minut, připsal si šest střel na branku a jeden záporný bod v hodnocení účasti na ledě.
Další zápas: Úterý 16. dubna (středa 17. dubna 4:30 SELČ) v T-Mobile Areně ve Vegas.