jt020817_169

Kapitán Jonathan Toews dotáhnul Chicago k úspěchu na ledě Minnesoty. V čase 63:09 rozhodl o vítězství 4:3 po prodloužení a celkem si hlavní hrdina večera připsal tři body za gól a dvě asistence. Třetí hvězdou utkání byl zvolen slovenský útočník Richard Pánik, který v dresu vítězů zaznamenal jednu trefu a jednu přihrávku.

Minnesota Wild - Chicago Blackhawks 3:4 po prodl.
Toews rozuzlil zápas po vyloučení Ryana Sutera za faul na slovenského forvarda Mariána Hossu. Gólmana Darcyho Kuempera překonal při hře čtyř proti třem z dorážky po střele Duncana Keitha a ukončil sérii osmi porážek za sebou ve vzájemných zápasech v základní části.

Chicago vedlo 2:0 i 3:2, a přestože Wild dvakrát vyrovnali, tak nakonec slavilo. V polovině úvodního dějství otevřel skóre Ryan Hartman, který skóroval ve třetím zápase za sebou a polepšil si na 13 branek v sezoně. Po 69 vteřinách druhého dějství zvýšil Nick Schmaltz, který si najel před branku na Toewsovu přihrávku. Asistoval u toho i Pánik.
Wild do 28. minuty smazalo ztrátu, když se trefili Jared Spurgeon a Zach Parise, ale Chicagu v čase 37:24 opět získal náskok Pánik. Uvolnil jej Niklas Hjalmarsson a slovenský forvard zasunul u levé tyče puk za Kuempera. Prodloužení zařídil gólem tři minuty a tři vteřiny před koncem třetí třetiny Erik Haula.
Díky Toewsovi ale Chicago dosáhlo na třetí výhru za sebou a na druhém místě Centrální divize snížilo svou ztrátu na vedoucí Wild na pět bodů.
"Bylo to pro nás důležité vítězství. Potřebovali jsme uspět, abychom zůstali na kontakt. Měli jsme dobrý začátek a je škoda, že jsme v závěru inkasovali, ale máme dva body a to je důležité," prohlásil trenér Chicaga Joel Quenneville.
1. Chicago prolomilo sérii
Blackhawks se v základní části NHL radovali proti Minnesotě poprvé 11. ledna 2015. Díky vítězství 4:3 po prodloužení na ledě Wild ukončili sérii osmi porážek ve vzájemných zápasech.
2. Toewsův večer
Kapitán Chicaga Jonathan Toews zářil. Nejdříve si ve druhé třetině připsal asistence u branek Nicka Schmaltze a Richarda Pánika, pak v prodloužení v přesilovce rozhodl zápas.
3. Kane ve formě
Útočník Blackhawks Patrick Kane si díky asistenci polepšil na 16 bodů za šest gólů a 10 asistencí z posledních 15 utkání.

1. Jonathan Toews (CHI): 1 gól, 2 asistence, 5 střel
2. Jared Spurgeon (MIN): 1 gól, 1 asistence, 2 střely
3. Richard Pánik (CHI): 1 bod, 1 gól, 3 střely
Na co se těšit:
Na programu je 11 utkání. Bruce Cassidy, který se po odvolání Clauda Juliena posunul z pozice asistenta na post hlavního kouče, povede poprvé Boston Bruins v duelu proti San Jose Sharks. Kapitán Pittsburgh Penguins Sidney Crosby může na ledě celku Colorado Avalanche útočit na hranici 1000 bodů v NHL. Chybí mu k tomu jen dva.