Hokejisté New York Islanders se stejně jako loni dostali mezi nejlepší čtyři týmy play off NHL a v boji o finále Stanley Cupu si zopakují bitvu s obhájci titulu Tampa Bay Lightning. Tým kouče Barryho Trotze vyhrál ve středečním šestém utkání 2. kola v MassMutual Východní divizi doma nad Boston Bruins 6:2. Celku z Massachusetts nepomohly ani dvě asistence centra Davida Krejčího a jedna přihrávka David Pastrňáka.

New York Islanders - Boston Bruins 6:2 (konečný stav série: 4:2)
Bruins se po účasti ve finále z roku 2019 loučí ve stejné fázi jako loni. Dvěma góly se na jejich vyřazení podílel útočník Brock Nelson, který se prosadil ve druhé třetině. Tu vyhráli Islanders 3:0 a získali rozhodující náskok 4:1.
Domácí se v 9. minutě radovali z úvodní branky. Střelu Noaha Dobsona od modré čáry vyrazil Tuukka Rask před Travise Zajaca, který díky úspěšné dorážce oslavil první gól a druhý bod ve svém sedmém vystoupení v letošním play off.

Nelson získal puk a vrátil Islanders vedení

V čase 17:36 Bruins při vyloučení Caseyho Cizikase vyrovnali. Krejčí nabil na levý kruh Pastrňákovi, který místo střely našel na druhé straně Brada Marchanda a ten zamířil přes bránícího Andyho Greeneho do odkryté branky. Pastrňák si na druhém místě produktivity play off polepšil na 15 bodů za sedm branek a osm asistencí z 11 utkání.
Ve 26. minutě se Islanders po chybě Matta Grzelcyka vrátili do vedení. Obránce Bruins před obrannou modrou čárou přišel o puk při pokusu o kličku a Nelson po úspěšném vypíchnutí z úniku prostřelil Raska.
V čase 32:39 se Nelson znovu prosadil po zaváhání Bruins. Raskova rozehrávka se odrazila od bruslí Mikea Reillyho k Joshu Baileymu, který našel střelce večera, ten si přehodil puk z forhendu na bekhend a poslal jej mezi betony finského gólmana.
"Brock hrál v zápase číslo 4 po noci bez spánku, protože byl s manželkou při porodu. Trochu se s tím potýkal, ale zvládl to. Myslím, že dnes už byl opět čerstvý. Hrál zase jako Brock Nelson," chválil Trotz hrdinu utkání.
Nelson se v té chvíli dotáhl se šesti góly na nejlepšího střelce týmu Kylea Palmieriho, který však ve 37. minutě opět unikl do náskoku. Po střele Ryana Pulocka od modré čáry se sice dostal k vyraženému puku Grzelcyk, ale při snaze o odvrácení kotouče trefil jen Palmieriho a Islanders vedli 4:1.
Exkluzivní obsah a vše podstatné o NHL: sledujte náš [Facebook a Twitter!]
Ve 46. minutě ještě vykřesal Bostonu naději při trestu Matta Martina Marchand, který se prosadil před brankovištěm bekhendovým zakončením po přihrávce Krejčího. S osmi trefami se vyrovnal v čele pořadí kanonýrů Nathanu MacKinnonovi z Colorado Avalanche a Braydenu Pointovi z Tampy Bay.
"Je to zklamání. Očekávali jsme delší sezonu. Cítili jsme, že máme partu, která to může dotáhnut daleko. Oni ale využili pár příležitostí, které jsme jim dali. My jsme to na druhé straně nedokázali. V některých zápasech jsme je přehráli, ale přesto jsme v nich neuspěli. To je play off," prohlásil Marchand.

Zajac se prosadil z dorážky po Dobsonově střele

Islanders ve třetí třetině povolili na Semjona Varlamova jen pět střel a v závěru pečetili výhru při hře Bostonu bez gólmana. Nejdříve z poloviny hřiště skóroval 59 sekund před koncem Cal Clutterbuck do prázdné branky a za další 11 sekund se to povedlo vyhozením o mantinel z pravého rohu obranného pásma také Pulockovi.
Po dvou asistencích si za vítěze připsali Bailey a Jean-Gabriel Pageau, Varlamov měl na kontě 23 úspěšných zákroků. Rask stejným počtem zásahů neodvrátil konec sezony.
Islanders si zopakovali scénář z úvodního kola proti Pittsburgh Penguins, kdy také prohrávali 1:2 na zápasy a třemi výhrami v řadě dovršili postup. "Když je šance dotáhnout sérii, snažíte se do toho dát všechno. Podařilo se nám to před naši skvělými fanoušky v úžasné atmosféře v obou případech," radoval se Nelson.
Češi v akci
David Krejci (Boston Bruins): 0+2, 1 střela, bilance -3, čas na ledě 18:00
David Pastrnak (Boston Bruins): 0+1, 0 střel, bilance -3, čas na ledě 23:23
Další program
Pátek 3:00 SELČ Vegas Golden Knights - Colorado Avalanche (6. zápas; Nova Sport 1 a NHL.tv).