subban-4

St. Louis Blues - Nashville Predators 3:4 (stav série 0:1)
Blues dokázali ve třetí třetině smazat nepříznivý stav 1:3, český útočník Vladimír Sobotka v 50. minutě svou druhou trefou v letošním play off vyrovnal na 3:3, ale úspěšný vstup do semifinále Západní konference slavil Nashville. V čase 54:55 rozhodl o vítězství Predators Vernon Fiddler. Predators tak vyhráli i pátý zápas v bojích o Stanley Cup.

Sobotka při rychlém protiútoku St. Louis převzal ve středním pásmu puk od Magnuse Paajarviho a střelou zápěstím z pravého kruhu prostřelil Pekku Rinneho. Vylepšil svou bilanci v play off na čtyři body za dvě trefy a stejný počet asistencí ze šesti utkání.
V základní části stihl devětadvacetiletý odchovanec Třebíče jediný zápas, v kterém hned skóroval. Do St. Louis se Sobotka vrátil po skončení angažmá v Avangardu Omsk v Kontinentální lize po třech letech a hned se zařadil mezi hlavní opory Blues.
Predators v 1. kole vyřadili Chicago Blackhawks 4:0 na zápasy a inkasovali jen tři branky. Skvělou aktuální formu potvrzovali i ve Scottrade Center. Dostali se do vedení ve 12. minutě v přesilové hře, při které ránu P.K. Subbana z levého kruhu tečoval před Jakem Allenem Colin Wilson.
Ve 23. minutě se trefil hrdina utkání Subban už přímo díky ráně od modré čáry. Před polovinou utkání se dostal individuálně do dobré střelecké pozice Colton Parayko, překonal Rinneho mezi betony a snížil na 1:2. Ve 33. minutě v početní výhodě přišel opět ke slovu Subban, který vypálil z levého kruhu a Filip Forsberg z dorážkou vrátil Nashvillu dvoubrankový náskok.
Blues se vrátili do hry ve 47. minutě, kdy ideální přihrávku Paula Stastného proměnil sám před Rinnem Jaden Schwartz a pak udeřil Sobotka. Na další trefu Predators ale už St. Louis nenašlo odpověď. Rozhodla situace, při které u levého mantinelu neodvrátil Jay Bouwmeester puk před Austinem Watsonem a osamocený Fiddler ho stihl prostrčit pod Allenem do branky.
Ve 21:46 přerušilo utkání na 17 minut nepříjemné zranění útočníka Nashvillu Kevina Fialy, který po souboji s obráncem St. Louis Robertem Bortuzzem vrazil levou nohou do mantinelu. Fiala opouštěl led na nosítkách a čekalo se na vjezd sanitky, která jej transportovala do nemocnice.
Hrdina zápasu: P.K. Subban (NSH)
Byl u všech tří prvních branek Blues a na vedení 3:1 se podílel gólem a dvěma asistencemi. S pěti střelami byl společně se spoluhráčem Romanem Josim a Coltonem Paraykem nejaktivnější v utkání.
Češi v akci:
Vladimír Sobotka (STL) 1+0, 1 v plus/minus, 4 střely, čas 15:33, úspěšnost na vhazování 33%
Další zápas série: pátek 20:00 (sobota 2:00 SELČ) v St. Louis.