Jagr Milestone

Jako součást stoletých oslav od založení ligy se NHL.com každou neděli ohlíží za největšími momenty daného týdne v průřezu času. Podívejte se na velké události týdne od 17. do 23. prosince.

17. prosince 1983: Wayne Gretzky dosáhl hned na dva milníky v jednom zápase, když gólem a pěti asistencemi pomohl k výhře Edmonton Oilers nad Quebec Nordiques 8:1. Během svého 352. duelu nasbíral elitní centr 500. asistenci a 800. bod v NHL. Rychleji se to nikdy nikomu nepovedlo.
18. prosince 1954: Centr Maurice Richard z Montreal Canadiens se stal prvním hráčem v historii NHL, jenž se dostal na hranici 400 gólů. Povedlo se mu to vítěznou trefou v čase 4:05 třetí třetiny utkání s Chicago Blackhawks na Chicago Stadium, které hosté vyhráli 4:2.
19. prosince 1917: NHL sehrála první dvě utkání ve své nyní už stoleté historii. Montreal Wanderers porazili Toronto Arenas 10:9 a Canadiens zdolali Ottawa Senators 7:4.
20. prosince 1973: Centr Canadiens Henri Richard se stal devátým hokejistou historie NHL, který dosáhl na tisíc bodů. Stalo se to v hale Memorial Auditorium při remíze 2:2 s domácími Buffalo Sabres, když Richard nahrál na gól Jimmyho Robertse ve druhé třetině. Přesně o 10 let později dal při výhře 6:0 nad New Jersey Devils montrealský centr Guy Lafleur 500. a jeho spoluhráč z lajny Steve Shutt 400. gól kariéry.

Henri Richard

21. prosince 2009: Brankář Martin Brodeur z New Jersey překonal rekord v počtu čistých kont, když v zápase s Pittsburgh Penguins v Mellon Areně jistil výhru 4:0. Pro Brodeura to byla 104. nula v NHL, čímž se dostal před Terryho Sawchuka (103). Dodnes je rekordmanem s celkem 125 čistými konty.
22. prosince 2016: Jaromír Jágr v dresu Florida Panthers překonal Marka Messiera na druhém místě v historickém bodování NHL. Legendární český útočník tehdy ve 44 letech asistoval na gól Aleksandera Barkova během porážky 1:3 s Boston Bruins v BB&T Center, čímž se dostal na 1888 bodů. Víc nasbíral v NHL jen Wayne Gretzky (2857).
23. prosince 1978: Centr Bryan Trottier z New York Islanders stanovil rekord NHL, když nasbíral šest bodů (3+3) v průběhu druhé třetiny duelu s New York Rangers v Nassau Coliseum. V zápase pomohl k výhře 9:4 celkem osmi body (5+3).