bruins_041323

Útočník David Pastrnak se postaral vítěznou brankou a asistencí o výhru Boston Bruins na ledě Montreal Canadiens 5:4. Jednu přihrávku v barvách nejlepšího týmu ligy zaznamenal také forvard Jakub Lauko. Asistenci si hned při své premiéře v NHL připsal obránce Stanislav Svozil a pomohl k výhře Columbus Blue Jackets nad Pittsburgh Peguins 3:2 po prodloužení. Ani třemi asistencemi naopak nezabránil bek Radko Gudas porážce Florida Panthers s Carolina Hurriacens 4:6.

Pastrňák v polovině úvodní části asistoval branky Trenta Frederica, který vyrovnal na 1:1. V 34. minutě po Laukově přihrávce z levé strany z úhlu překonal Samuela Montembeaulta obránce Dmitry Orlov a zařídil nerozhodný stav 3:3. Pastrňák zajistil Bruins náskok 5:4 přesně devět minut před koncem, kdy mu Orlov předložil puk před odkrytou branku.

Pastrňák po Orlovově přihrávce zajitil Bruins výhru

Pro šestadvacetiletého odchovance Havířova to byla 61. branka v sezoně a skončil v tabulce střelců druhý o tři branky za Connorem McDavidem z Edmonton Oilers, který převezme poprvé v kariéře Maurice Richard Trophy. Pastrňák tak zakončil svou nejlepší sezonu se 113 body z 82 utkání. S 12 vítěznými góly kraluje lize.
Ze šestičlenné české kolonie v týmu Bruins, kteří posunuli rekordy NHL s 65 výhrami a 135 body, nastoupil vedle Pastrňáka a Lauka už jen Pavel Zacha. Centr David Krejci chyběl opět kvůli zranění, nehráli ani další útočník Tomas Nosek a obránce Jakub Zbořil.

Svozil se k týmu Blue Jackets připojil ve středu po skončení sezony v Regině ve WHL. Dvacetiletý odchovanec Přerova strávil na ledě 19 minut a 13 sekund, z toho téměř tři minuty v přesilových hrách. Duel pro něj nezačal dobře a v 5. minutě při jeho vyloučení otevřel skóre obránce Kris Letang. V čase 56:35 ale se v početní výhodě přihrál na modré čáře Mikaelu Pyyhtiämu, který našel na levém kruhu Emila Bemströma a ten vyrovnal na 2:2. Po minutě nastavení rozhodl Johnny Gaudreau.
Gudas nejdříve po 74 sekundách třetí třetiny asistoval u snížení Aleksandera Barkova 1:2. V čase 53:33 při svém ofenzivním výpadu zpoza branky našel Ryana Lomberga, jenž vyrovnal na 2:2. V 58. minutě ještě zaznamenal přihrávku u gólu Anthonyho Duclaira na 3:5. Gudas si také připsal 10 hitů a s celkovými 312 je druhý za zadákem Lukem Schennem z Toronto Maple Leafs (318). Za vítěze nebodoval forvard Martin Nečas.
Útočník David Kampf přispěl přihrávkou k výhře Toronta na ledě New York Rangers 3:2. Ve 44. minutě asistoval u branky na 1:1 Timothyho Liljegrena, jehož nahrávku si srazil nešťastně do vlastní branky Niko Mikkola. Kämpf si připsal 20. asistenci v sezoně a s 27 body z 82 utkání překonal své maximum z minulého ročníku. Za Rangers si připsal tři záporné body v bilanci plus/minus forvard Filip Chytil.
Centr Tomas Hertl zaznamenal asistenci při porážce San Jose Sharks na hřišti Edmonton Oilers 2:5. V 39. minutě jeho střelu z pravého hru v přesilové hře usměrnil ze vzduchu do branky Steven Loretz a snížil na 2:4. Obránce Radim Simek za hosty vyšel naprázdno.
Gólman Karel Vejmelka nezabránil 19 úspěšnými zákroky porážce Arizona Coyotes s Vancouver Canucks 4:5 po prodloužení. V posledním utkání v sezoně dostal za domácí příležitost útočník Jan Jeník, který byl ve středu povolán z Tucsonu z American Hockey League. Na ledě strávil sedm minut a 50 sekund a nebodoval. Celkově to byl jeho 17. zápas v NHL.
Brankář David Rittich z Winnipeg Jets při porážce v Denveru s domácími Columbus Blue Jackets 2:4 inkasoval tři branky z 24 střel. Dallas Stars s útočníkem Radkem Faksou vyhráli 1:0 nad St. Louis Blues s forvardem Jakubem Vránou. Detroit Red Wings s útočníkem Dominikem Kubalíkem prohráli na aréně Tampa Bay Lightning 0:5.