Polak

Roman Polák se vrací do Západní konference. Dvaatřicetiletý obránce se dohodl s Dallas Stars na ročním kontraktu ve výši 1,3 milionu dolarů.

Polák v minulé sezoně nastoupil za Toronto Maple Leafs k 54 zápasům, v nichž nasbíral 12 bodů. Zaznamenal 131 hitů, zablokoval 84 střel a v průměru strávil na ledě v zápase 17:39 minuty. V oslabení nastupoval v utkání v průměru na dvě a půl minuty.
Během 12 sezon v 688 duelech základní části za St. Louis, San Jose a Toronto dal dohomady 127 bodů. V play off nastoupil k 58 zápasům a zaznamenal v nich tři asistence.
"Roman je prověřený veterán, který vnese do naší hry fyzický prvek," říká generální manažer Stars Jim Nill. "Je to respektovaný hráč, naší obraně určitě pomůže."
Rodáka z Ostravy v draftu 2004 získali St. Louis Blues ze 180. místa.