grabnerSolo

Osmi duely pokračovala v pátek NHL. Hlavní hvězdou večera se stal útočník Michael Grabner, který hattrickem řídil triumf New York Rangers nad Carolina Hurricanes. Po deseti vynechaných duelech se vrátil do sestavy Anaheim Ducks Ondřej Kaše, v utkání na ledě Columbus Blue Jackets ale nebodoval. Nedařilo se Vladimíru Sobotkovi, opora St. Louis Blues nasbírala v souboji s Los Angeles Kings tři záporné body v hodnocení účasti na ledě.

New York Rangers - Carolina Hurricanes 5:1
V jednoznačnou záležitost se proměnil souboj mezi Rangers a Hurricanes, celek z Manhattanu v domácím prostředí zvítězil přesvědčivě 5:1.
Hlavní hvězdou utkání se stal rakouský útočník Michael Grabner, který zazářil hattrickem. Zkušený střelec se v sezoně dostal už na metu 13 branek. Rangers se navíc znovu mohli opřít o spolehlivý výkon gólmana Henrika Lundqvista.
Švédský reprezentant naskočil do čtrnáctého zápasu v řadě a blýskl se 32 úspěšnými zákroky.
"Máme teď mnohem větší sebevědomí," prohlásil Lundqvist po triumfu. "I já sám se cítím lépe. Jako mužstvu se nám výrazně víc daří, můžeme být spokojení."
Jedinou branku Caroliny obstaral útočník Justin Williams, který naskočil do jubilejního 700. duelu v NHL. Vysokou porážku svého celku ale neodvrátil.

Columbus Blue Jackets - Anaheim Ducks 4:2
Roli favorita splnil Columbus, který na domácím ledě přehrál Anaheim 4:2 a oslavil už osmé vítězství z posledních devíti utkání.
V sestavě Ducks se poprvé od 7. listopadu objevil český útočník Ondrej Kaše, jenž pro otřes mozku musel vynechat dohromady 10 utkání. Kaše strávil na ledě téměř třináct minut a vyslal jednu střelu na branku, porážku Ducks ale odvrátit nedokázal.
Za Anaheim již nastoupili útočníci Adam Henrique a Joseph Blandisi, které klub získal výměnou z New Jersey Devils.
Blue Jackets o svém triumfu rozhodli dvěma góly v závěrečné třetině. Skvělý duel odehrál především útočník Artemi Panarin, jenž ke vstřelené brance připojil i dvě asistence.
New York Islanders - Ottawa Senators 5:6
Sérii sedmi porážek v řadě dokázali utnout hráči Senators, kteří zvítězili v divoké přestřelce na ledě New York Islanders 6:5. Kanadský celek se dočkal první výhry od 11. listopadu, kdy v rámci Global Series ve Švédsku přetlačil Colorado Avalanche.
"Je to pro nás samozřejmě velká úleva," uznal trenér Ottawy Guy Boucher. "Můžeme být spokojení s tím, jak odolní jsme během složitých časů byli."
V duelu padlo dohromady 11 gólů, oba celky si několikrát vyměnily vedení. O triumfu hostů rozhodl v čase 41:38 Ryan Dzingel, který zužitkoval přesilovou hru.
Ani jeden z brankářů neodchytal celých 60 minut, Thomas Greiss i Craig Anderson byli střídání v průběhu druhé třetiny. Jaroslav Halák v dresu Islanders inkasoval jeden gól a předvedl čtrnáct úspěšných zákroků.

Winnipeg Jets - Vegas Golden Knights 7:4
Další ofenzivní smršť předvedli hráči Winnipegu, kteří v domácím prostředí rozstříleli nováčka z Vegas 7:4 a vyhoupli se do čela tabulky Západní konference.
Jets nasázeli sedm branek už v závěru listopadu týmu Minnesota Wild, nyní se to kanadskému týmu povedlo znovu. Hlavní zásluhu na přesvědčivém triumfu měl útočník Patrik Laine, jenž k jednomu zásahu přidal i dvě nahrávky.
Domácím vyšla náramně především závěrečná část, ve které soupeři nastříleli hned pět branek. Jets třikrát udeřili v přesilových hrách, dvěma góly se na triumfu podílel útočník Kyle Connor.
St. Louis Blues - Los Angeles Kings 1:4
Souboj dvou špičkových týmů Západní konference vyzněl pro Los Angeles, které zvítězilo na ledě St. Louis 4:1 a připsalo si druhý úspěch ve dvou dnech.
Ve čtvrtek totiž Kings dokázali zvládnout i souboj na ledě Washington Capitals. Tentokrát se parádním výkonem blýskl gólman Darcy Kuemper, jenž zazářil 39 úspěšnými zákroky.
V ofenzivě se Kings mohli spolehnout na příspěvek Tylera Toffoliho, autora dvou branek. Jedinou trefu domácích obstaral v čase 35:17 Patrik Berglund, který zužitkoval přesilovou hru.
Zápas vůbec nevyšel domácímu útočníkovi Vladimíru Sobotkovi, který si připsal tři záporné body v hodnocení účasti na ledě.

Výsledky ostatních pátečních zápasů:
Buffalo Sabres - Pittsburgh Penguins 0:4
Florida Panthers - San Jose Sharks 1:2
Colorado Avalanche - New Jersey Devils 1:2
Roli favorita splnil Pittsburgh, který vyhrál v Buffalu jednoznačně 4:0 a oslavil už třetí triumf v řadě. Gól a nahrávku si připsal kapitán Sidney Crosby.
New Jersey vyhrálo 2:1 na ledě Colorada, k úspěchu přispěl i obránce Sami Vatanen, jehož klub získal z Anaheimu. Finský bek na ledě strávil přes 23 minut a vyslal jednu střelu na branku.
Dobrou formu demonstrovali hráči San Jose, kteří zvítězili na Floridě 2:1 a oslavili čtvrtý triumf z posledních pěti utkání. Panthers zůstávají ve Východní konferenci předposlední.