Auston-Matthews 2-23

Hokejisté Toronto Maple Leafs se budou muset obejít bez svého elitního centra Austona Matthewse, který má zraněné rameno, minimálně deset dnů.
Matthews odstoupil 66 sekund před koncem třetí třetiny čtvrtečního duelu s New York Islanders v Air Canada Centre, který domácí Maple Leafs vyhráli 4:3 po nájezdech. Tři a půl minuty před koncem ještě vyrovnával na 3:3.

"Vždycky říkám, že je to otázka dnů a to obvykle znamená deset," řekl v sobotu kouč Maple Leafs Mike Babcock. "Jakmile bude zdravý a připravený hrát, tak se objeví v sestavě."
Matthews je s 50 body (28+22) v 53 zápasech nejproduktivnějším hráčem Toronta v této sezoně. V minulém ročníku získal Calder Trophy pro nejlepšího nováčka NHL poté, co nasbíral 69 bodů (40+29) a potvrdil tak očekávání spojené s tím, že si ho klub vybral v roce 2016 jako jedničku draftu.
V téhle sezoně už americký útočník vynechal kvůli zraněním 10 zápasů. 8. listopadu utrpěl zranění v horní části těla a chyběl čtyři zápasy. 9. prosince po kolizi se spoluhráčem Morganem Riellym v duelu s Pittsburgh Penguins musel oželet dalších šest utkání s otřesem mozku.
Toronto (38-20-5) je na třetím místě Atlantické divize za Boston Bruins a Tampa Bay Lightning.