marner

Útočník Mitchell Marner se dohodl s Toronto Maple Leafs na nové šestileté smlouvě, která mu vynese 65,3 milionu dolarů. V průměru tedy skoro 10,9 milionu dolarů ročně.

"Jsem přesně tam, kde chci být, před nejlepšími hokejovými fanoušky na světě, abych hrdě pokračoval v tradici Maple Leafs," napsal Marner na Twitter. "Brzy se uvidíme."
Toronto v pátek odstartovalo tréninkový kemp. Marner, který byl chráněným volným hráčem, prohlásil, že bez nového kontraktu se kempu nezúčastní.

Marner využil ke gólu obě tyčky

Dvaadvacetiletý útočník si v minulé sezoně vytvořil kariérní maxima v gólech (26), asistencích (68) a bodech (94). Během 82 zápasů měl bilanci +22, v bodování ligy skončil jedenáctý, mezi nejlepšími asistenty dokonce čtvrtý. V sedmi zápasech play off měl bilanci 2+2.
Nová smlouva ukončila měsíce spekulací o Marnerově budoucnosti v Torontu.
"Někdy to zabere víc času než jindy, ale Mitch je pro náš tým opravdu důležitý, právě díky tomu, jaký je to typ," řekl 11. srpna TSN centr Maple Leafs John Tavares. "Spoléháme na něj, takže bychom ho tu rádi měli od prvního dne kempu, abychom se pohnuli dopředu a společně mohli usilovat o ten největší cíl."

Marner si fantasticky poradil s trestným střílením

Marner jako 4. hráč draftu 2015 dosud nasbíral 224 bodů (67+157) ve 241 zápasech základní části a 17 bodů (5+12) ve 20 duelech play off. Marner, který nastartuje svou čtvrtou sezonu v NHL, si v předchozích dvou ročnících vždy vylepšil bilanci v gólech, asistencích a bodech.
"Je to skvělé, Mitch je zásadní součástí našeho týmu," řekl gólman Toronta Frederik Andersen. "Je výborné, že máme všechny pohromadě a jsme kompletní."
Sledujte veškeré novinky z NHL na Twitteru [@NHLcz]
Marner je prvním z řady vysoce ceněných útočníků ze skupiny chráněných volných hráčů, který podepsal nový kontrakt. Na řadě jsou ještě Kyle Connor a Patrik Laine z Winnipeg Jets, Brayden Point z Tampa Bay Lightning, Brock Boeser z Vancouver Canucks a Matthew Tkachuk z Calgary Flames.