bozy

Toronto Maple Leafs - Washington Capitals 4:3 po prodl. (stav série 2:1)
Vítězi základní části Capitals nestačilo v prvním vystoupení v Air Canada Centre vedení 2:0 ani 3:1 a Toronto slavilo po obratu díky trefě Tylera Bozaka v čase 61:27. Maple Leafs tak po shodném výsledku jako v sobotu ve Washingtonu otočili vývoj série.

Maple Leafs využili v nastavení přesilovou hru při vyloučení Zacha Hymana. Bozak z mezikruží usměrnil za záda Bradena Holtbyho přihrávku Nazema Kadriho. I ve třetím utkání série rozhodlo o vítězi až prodloužení a podruhé v něm bylo šťastnější Toronto.
"Jsou to velké emoce. Každý zápas jde do prodloužení. Je to velká zábava hrát takové zápasy a je krásné, že jsme byli dnes za naší práci odměněni," radoval se Bozak k důležité trefy.
Vstup do zápasu přitom vyšel skvěle Capitals, kteří překonali Frederika Andersena dvakrát z prvních dvou střel. Ve třetí minutě se po kombinaci s obráncem Natem Schmidtem trefil zblízka osamocený Nicklas Backstrom a za 126 vteřin nabil střelec prvního gólu za levý kruh kanonýrovu Alexovi Ovechkinovi, který si tvrdou ránou připsal rovněž druhou trefu v sérii.
V 15. minutě snížil dorážkou vlastní střely Auston Matthews a pro jedničku loňského draftu to premiérový gól i bod v play off v kariéře. Capitals se ve druhém dějství radovali opět díky dorážce z úhlu Evgenye Kuznetsova, ale Toronto do druhé přestávky smazalo ztrátu.
Nejprve nahození Nazema Kadriho nešťastně tečoval za Holtbyho v souboji s Connorem Brownem Brooks Orpik a 40 sekund před koncem druhé třetiny vyrovnal další nováček William Nylander. Nadvakrát překonal Holtbyho po Matthewsově přihrávce a také se radoval z první branky v play off.
Klíčem k úspěchu Maple Leafs bylo, že za stavu 1:3 přečkali celé dvě minuty ve třech proti pěti. "Taková výhoda se musí využít," litoval promarněné příležitosti na pojistku vedení Backstrom.
Hrdina zápasu: Tyler Bozak (TOR)
Svou pátou střelou v utkání zajistil Maple Leafs v prodloužení vítěznou trefu a obrat v sérii. Při přesilové hře zužitkoval zakončením mezi kruhy přihrávku Nazema Kadriho a radoval se ze své první branky v letošním play off.
Další zápas série: středa 19:00 (čtvrtek 1:00 SELČ) v Torontu.