vora

Osm zápasů čekal na vstřelený gól, nyní se Jakub Voráček dočkal. V utkání Philadelphie proti Rangers přidal i asistenci a stal se jedním ze strůjců výhry svého týmu. Prosadil se rovněž Roman Polák, jehož Toronto suverénně opanovalo bitvu na ledě Detroitu.

New York Rangers - Philadelphia Flyers 0:2
Spolehlivost brankáře Steva Masona a ofenzivní příspěvek Jakuba Voráčka položily základ výhry Philadelphia na ledě New York Rangers 2:0.
Gólman Flyers vychytal poprvé od března loňského roku čisté konto, český útočník se pak na výhře podílel gólem a asistencí. Voráček se dočkal prvního zásahu od 4. ledna.
"Náš výkon mi připomněl období, kdy jsme vyhráli deset zápasů v řadě," prohlásil Jakub Voráček. "Věřili jsme si, že dokážeme najít cestu k triumfu."
Rangers sice měli střeleckou převahu, na pozornou obranu soupeře ale vyzrát nedokázali. Hosty poslal do vedení v čase 46:09, kdy se po přihrávce Voráčka prosadil v přesilové hře Wayne Simmonds.
O necelé čtyři minuty později udeřil i český reprezentant, jenž svým 14. gólem v sezoně určil konečnou podobu výsledku. Philadelphia tak ukončila třízápasovou vítěznou šňůru soupeře.

Detroit Red Wings - Toronto Maple Leafs 0:4
V jednoznačnou záležitost se proměnil střet dvou klasických týmů Východní konference. Toronto zvítězilo na ledě Detroitu 4:0 a poskočilo už na sedmé místo průběžné tabulky.
Na výhře hostů se jedním zásahem podílel český obránce Roman Polák, pro důrazného beka, který ve druhé části zvyšoval na 2:0, to byla třetí trefa v sezoně.
Prosadil se rovněž hvězdný nováček Auston Matthews, v brance Red Wings prohře nezabránil Petr Mrázek. Ten si připsal 24 úspěšných zákroků.
Colorado Avalanche - Vancouver Canucks 2:3
Roli favorita splnil Vancouver, který zvítězil na ledě Colorada 3:2 a oslavil už třetí výhru z posledních čtyř utkání.
Canucks sice ztratili v průběhu duelu dvoubrankový náskok, o jejich výhře však v čase 51:46 rozhodl svým druhým gólem v zápase Sven Baertschi, který zužitkoval přesilovou hru.
Anaheim Ducks - Edmonton Oilers 0:4
Skvělé období prožívá Edmonton, který uspěl na ledě Anaheimu jednoznačně 4:0 a zaškrtl už čtvrtou výhru z posledních pěti duelů.
Oilers duel rozhodli ve druhé třetině, kdy svému soupeři nastříleli tři góly. Dvakrát se trefil útočník Leon Draisaitl, gólman Cam Talbot vychytal čisté konto.

1. Voráčkovo probuzení
Dlouhých osm zápasů čekal na radost z gólu, nyní se konečně dočkal. Jakub Voráček se trefil poprvé od 4. ledna a výrazně se podepsal po výhru Philadelphie na ledě New York Rangers.
2. Neprůstřelný Andersen
Skvělé období prožívá dánský brankář ve službách Toronta Frederik Andersen. Proti Detroitu si připsal 21 zákroků a oslavil druhé čisté konto v řadě. Předtím dokázal vymazat i střelce Calgary.
3. Polákovo jubileum
Nastoupil do jubilejního 600. zápasu v NHL a bude na něj rozhodně vzpomínat v dobrém. Obránce Roman Polák se v utkání proti Detroitu střelecky prosadil a přispěl k výhře Toronta 4:0.

1. Cam Talbot (EDM): 0 inkasovaných gólů, 26 úspěšných zákroků
2. Frederik Andersen (TOR): 0 inkasovaných gólů, 22 úspěšných zákroků
3. Leon Draisaitl (EDM): 2 góly, 2 střely
Na co se těšit:
Poslední hrací den před přestávkou pro Utkání hvězd bude v akci hned 26 týmů, šlágrem nabitého programu je souboj Bostonu s Pittsburghem.