Bobrovsky předvedl 36 zákroků, Columbus vyhrál

Na vítězné vlně se opět veze Columbus, který zdolal ve třetím utkání semifinále Východní konference doma Boston 2:1 a otočil vývoj série ve svůj prospěch. Blue Jackets v prvním kole přejeli suveréna základní části Tampa Bay Lightning 4:0 na zápasy a po úvodní porážce s Bruins opět pokračují v parádní jízdě.

U snížení Bostonu na 1:2 v závěru druhé třetiny byl český útočník David Krejčí, který asistoval u branky Jakea DeBruska. Hrdinou utkání byl ovšem domácí gólman Sergei Bobrovsky, jenž pochytal 36 střel a byl vyhlášen první hvězdou.
Columbus Blue Jackets - Boston Bruins 2:1 (stav série 2:1)
Blue Jackets už postupem přes Tampu Bay dosáhli na historický úspěch a usilují o druhou vyhranou sérii play off v klubové historii. Při předešlé účasti v bojích o Stanley Cup v letech 2009, 2014, 2016 i loni se loučili vždycky v prvním kole.
Proti druhému nejlepšímu celku Východní konference ztratili ve čtvrtek svou neporazitelnost po výsledku 2:3 po prodloužení. V sobotu ale odpověděli výhrou stejným poměrem po druhém nastavení a doma v Nationwide Areně zůstali i po třetím vystoupení letošního play off stoprocentně úspěšní.
[Kompletní pokrytí série Bostonu s Columbusem]
Domácí se ujali vedení 83 sekund před koncem úvodního dějství, kdy si Boone Jennner šikovně obhodil bránícího Connora Cliftona a po ledě kolem levého betonu Tuukky Raska poslal puk přesně k tyči. Ukončil tak svůj desetizápasový střelecký půst v součtu s koncem základní části.
"Bylo to to nejlepší, co jsem od něj viděl od té doby, kdy jsem sem přišel. A předvedl to ve velice důležitou chvíli," chválil Jennerovo představení kouč Blue Jackets John Tortorella, který vede Columbus téměř čtyři roky.
Ve 33. minutě při vyloučení Brada Marchanda využili Blue Jackets přesilovou hru. Po střele Cama Atkinsona si ještě Rask stihl vykopnout betonem první dorážku Nicka Foligna, ale proti druhé Matta Ducheneho už neměl šanci zasáhnout. Zabránit inkasovanému gólu nestihl ani slovenský kapitán Bruins Zdeno Chára.

Chára zabránil gólu proti Columbusu

Duchene udeřil sedm sekund před plánovaným návratem Marchanda na led a Columbus uzamkl hosty v obranném pásmu na 87 sekund. "Snažili jsme se neustále střílet na branku a na tomto gólu má zásluhu všech pět hráčů na ledě," řekl Duchene.
Bobrovsky kapituloval jen v čase 39:20. Krejčí přenechal puk u levého mantinelu DeBruskovi, který se dostal před gólmana Blue Jackets a bekhendem jen překonal mezi betony. Puk se dostal jen těsně za brankovou čáru, sudí stojící za brankou nejdříve rozpažil a Bruins definitivně slavili gól až na základě kontroly u videa.
Jenže pak už zůstal ruský gólman neprůstřelný a ve třetí třetině při tlaku Bostonu zlikvidoval 15 pokusů. Fanoušci během poslední dvacetiminutovky skandovaným pokřikem 'Bob' oceňovali hlavního hrdinu večera. "Podpora fanoušků byla neuvěřitelná. Užívali jsme si to. Je to pro nás velice důležité vítězství," prohlásil ruský hrdina zápasu.

Bobrovsky akrobaticky zasáhl v duelu s Bostonem

"Měli jsme dostatek šancí k tomu, abychom zápas vyhráli. Trefil jsme dvakrát tyč a také břevno. (Bobrovsky) chytil spoustu dalších příležitostí. Musíme odvést před brankovištěm lepší práci," uvedl trenér Bostonu Bruce Cassidy.
David Pastrňák si připsal tři střely na branku a má na kontě v sérii jediný bod za jednu branku. Krejčí ohrozil Bobrovskyho dvakrát a v souboji s Blue Jackets má na kontě zatím dvě asistence.
Další zápas:Čtvrtek 2. května (pátek 3. dubna 1:30 SELČ) v Nationwide Areně v Columbusu.