GettyImages-679802970

Washington Capitals - Pittsburgh Penguins 4:2 (stav série 2:3)
Pouhých dvacet minut od konce sezony byli hráči Washingtonu, kteří nakonec v duelu proti Pittsburghu předvedli velkolepý obrat. Capitals díky třem trefám v poslední třetině na svém ledě v pátém zápase vyhráli 4:2 a v sérii snížili stav na 2:3.

Nejlepší tým základní části skvěle zvládl závěrečných dvacet minut hry, kdy svému soupeři nasázel tři branky. O tu vítěznou se postaral v čase 47:20 ruský útočník Evgeny Kuznetsov.
"Velice nám pomohlo, že všichni klíčoví hráči odehráli dobré utkání," hodnotil domácí trenér Barry Trotz. "Udělali jsme dost změn v sestavě, což se ukázalo jako správné rozhodnutí."
Kapitán Alex Ovechkin se propadl až do třetí formace, v prvním útoku naopak nastoupil po boku Nicklase Backstroma a T.J. Oshieho Andre Burakovsky. V sestavě Penguins nechyběli uzdravení Sidney Crosby a Conor Sheary.
Hosté začali lépe, už v čase 10:24 se prosadil Carl Hagelin a poslal svůj tým do vedení. V závěru první části sice vyrovnal Burakovsky, hned v úvodu prostředního dějství ale zužitkoval přesilovku po přihrávce Crosbyho kanonýr Phil Kessel.
Washington dlouho hledal recept na úžasné chytajícího Marc-Andre Fleuryho, našel ho až v poslední třetině. Nejprve vyrovnal Backstrom, následně překlopil výhodu na stranu Capitals Kuznetsov. O pouhých 27 vteřin později udeřil i Ovechkin a svým pátým gólem v play off pojistil náskok svého týmu.
"Soupeř se dostal na koně," prohodil kapitán Penguins Sidney Crosby. "Měli jsme dost příležitostí, abychom v průběhu zápasu náskok navýšili. Nepovedlo se to a oni nás potrestali."
Capitals tak odvrátili konec sezony a vynutili si šesté utkání na ledě Penguins. V něm budou znovu lavírovat nad propastí.
Hrdina zápasu: Andre Burakovsky (WSH)
Přesun do elitní formace mu pomohl. Vstřelil gól, připojil jednu asistenci a pro obranu soupeře představoval velké nebezpečí.
Další zápas série: Pondělí 19:30 (Úterý 19:30 SELČ) v Pittsburghu