OIlerWIN63

Edmonton Oilers - Anaheim Ducks 7:1 (stav série: 3:3)
V jednoznačnou záležitost se proměnilo šesté utkání semifinálové série Západní konference mezi Edmontonem a Anaheimem. Oilers rozebrali svého soupeře 7:1 a vynutili si rozhodující sedmý duel.

Hlavní hvězdou utkání se stal domácí útočník Leon Draisaitl, který nasázel hattrick a navíc připojil i dvě asistence.
"V tomhle zápase byly nebezpečné všechny naše formace," pochvaloval si Leon Draisaitl. "Byli jsme na pokraji vyřazení a potřebovali odvést ten nejlepší výkon. Myslím, že se nám to povedlo."
Kanadský celek se v utkání musel obejít bez klíčových obránců Andreje Sekery a Oscara Klefboma, kteří v pátém utkání utrpěli blíže nespecifikovaná zranění.
V případě slovenského zadáka je jasné, že vynechá i rozhodující sedmý duel na ledě Ducks. Pokud by ho Edmonton nezvládl, Sekera by s největší pravděpodobností nemohl posílit ani Slovensko na probíhajícím světovém šampionátu ve Francii a Německu.
Oilers do utkání vlétli jako uragán a už v první třetině svému soupeři nasázeli pět branek. Skóre otevřel v čase 2:45 Leon Draisaitl, o pět minut později přidal talentovaný střelec druhý gól. V čase 8:25 pak udeřil Zack Kassian a vyhnal hostující gólmana Johna Gibsona z branky.
Domácí ale v ofenzivě nepolevili a do první sirény přidali další dvě trefy. Nejprve udeřil Mark Letestu, v samotném závěru třetiny pak stejný hráč v přesilové hře přidal i druhou branku.
"V první třetině jsme soupeři nabídli příliš mnoho příležitostí, v takovém případě jsme si nezasloužili vyhrát," shrnul hostující útočník Andrew Cogliano. "Musíme si rozebrat, co jsme udělali špatně a pro příští zápas se poučit."
O další góly domácích se ve druhé třetině postarali Anton Slepyshev a Draisaitl, jenž zužitkoval početní výhodu a zkompletoval hattrick. Za hosty zaznamenal pouze čestný úspěch Rickard Rakell.
V poslední části už se duel pouze dohrával, hráči Ducks navíc dali průchod svým emocím. Od rozhodčích vyinkasovali dohromady 51 trestných minut.
Hrdina zápasu: Leon Draisaitl (EDM)
Potvrdil, že je v play off zatím nejlepším hráčem Oilers. Ducks zničil hattrickem, navíc si připsal i dvě asistence.
Další zápas série: Středa 19:00 (Čtvrtek 01:00 SELČ) v Anaheimu