MTL-NYR-final 4-16

New York Rangers - Montreal Canadiens 1:3 (stav série: 1:2)
Důležitý krok směrem k postupu do druhého kola play off udělali hráči Montrealu, kteří zvítězili na ledě New York Rangers 3:1 a v sérii se ujali vedení 2:1 na zápasy.

Hlavní hvězdou utkání se stal ruský útočník Alexander Radulov, který na jeden gól nahrál a další sám vstřelil.
"Z triumfu máme radost, ale je to série na čtyři vítězné zápasy," zmínil Radulov, jenž v prodloužení rozhodl předchozí utkání v Montrealu. "Teď si to můžeme užít, ale pak se musíme připravit na další utkání. Ještě nás čeká spousta práce."
Canadiens předvedli v Madison Square Garden mimořádně zodpovědný výkon směrem dozadu, v ofenzivě se prosadili až v čase 37:37, kdy zužitkoval přesilovou hru Artturi Lehkonen. Asistenci si připsal Tomáš Plekanec.
Druhou branku připojil rovněž v početní výhodě zadák Shea Weber, už na 3:0 potom zvyšoval necelých pět minut před koncem aktivně hrající Radulov.
Rangers se v útoku dlouho trápili. Nedařilo se jim najít recept na výborně chytajícího Careyho Price, za celý duel na jeho branku vyslali pouze 21 střel. Ujala se jediná, v čase 57:04 alespoň snížil Brady Skjei.
"Důležité je, abychom se v příštím utkání soustředili na vlastní hru a nekoukali, co udělá soupeř," vybídl Henrik Lundqvist. "Ano, Montreal má dobrý tým. Ale my musíme být doma lepší."
Hrdina zápasu: Alexander Radulov (MTL)
Celý zápas hýřil aktivitou, významně se zapsal i do statistik. Jeden gól vstřelil, na další přihrál.