WPG DIllon

Každý den během play off vám přinášíme rubriku Hity dne, která shrnuje pět zajímavostí před aktuálními zápasy. Projděte si ty nejnovější před dalším hracím dnem vyřazovací části.

Dillonův start nejistý

Hokejisté Winnipeg Jets si oddechli, když zjistili, že zranění obránce Brendena Dillona, které utrpěl v závěru třetího utkání s Colorado Avalanche, není až tak závažné. O tom, zda nastoupí ve 4. zápase v Denveru (neděle 20:00 SELČ, Nova Sport 1, NHL.tv), se ale ještě bude rozhodovat.

Dillon odjížděl z ledu do kabin s pořezanou rukou, což vyděsilo kouč Jets Ricka Bownesse i všechny hráče Winnipegu. Do série by měl ale třiatřicetiletý zadák ještě zasáhnout. Otázkou je, zda v nedělním utkání, v němž budou Jets usilovat o vyrovnání na 2:2.

Sestřih: Colorado - Winnipeg 6:2

Šance se ale o něco zvýší, pokud by Dillon nastoupil. Vždyť pravidelně hraje ve druhém obranném páru s Nealem Pionkem a v play off tráví na ledě v průměru 21:04 minuty.

"Je to jeden z našich nejtvrdších kluků, ohromný spoluhráč, každé střídání tomu dává sto procent. Je tvrdý jako žula, s každým se pere, blokuje střely," řekl trenér Bowness. "Dělá všechno, co je od veterána třeba. Skvělý vůdce na ledě i v kabině."

Colorado věří hloubce kádru

U Avalanche tradičně září útočníci Nathan MacKinnon a Mikko Rantanen plus obránce Cale Makar. V play off se ale krásně ukazuje hloubka kádru Colorada.

Makar vede bodování Avalanche s bilancí 1+5. Pět bodů má kromě MacKinnona s Rantanenem i Fin Artturi Lehkonen (3+2), čtyři nasbíral Casey Mittelstadt a další čtyři hráči mají po třech bodech, včetně útočníka Valerije Ničuškina, který se trefil už třikrát.

Makar zápěstím zdvojnásobil vedení

"Je to neskutečné," souhlasil MacKinnon. "Po celou sérii jsou opravdu dobří, a to přesně potřebujeme. Naposled (6:2) se všichni rozjeli, přispívali nejen góly, ale i tím, jak bojovali o puk a hráli dobrý hokej na obou koncích ledu," dodal lídr týmu.

Nashville hledá záložní varianty

Obránce Nashville Predators Spencer Stastney je kvůli zranění v horní části těla mimo hru na několik týdnů. Kouč Andrew Brunette tak zvažuje, zda do páru s Lukem Schennem nasadit do čtvrtého zápasu za stavu 1:2 (neděle 23:00 SELČ, Nova Sport 1, NHL.tv) Danteho Fabbra či Tysona Barrieho.

"Myslím, že se tím ale nic nemění," řekl Schenn. "Po celý rok jsme střídali parťáky, takže si nemyslím, že to bude nějaký velký problém. Máme osm solidních obránců, kteří odehráli spoustu zápasů. To je taky jedna z výhod našeho týmu. Ať už bude hrát kdokoli, všichni svou práci musí splnit.

Stastney si ve 20 zápasech základní části připsal čtyři body, ve třech startech play off nebodoval a na ledě strávil v průměru 10:59 minuty.

Sestřih: Nashville - Vancouver 1:2

Další ztráta Capitals: van Riemsdyk

Ani Trevor van Riemsdyk nebude hrát za Capitals proti New York Rangers ve čtvrtém utkání úvodního kola (pondělí 2:00 SELČ, Nova Sport 2, NHL.tv). Dvaatřicetiletý bek utrpěl zranění v horní části těla po zákroku Matta Rempeho.

Van Riemsdyk ve třech zápasech play off strávil na ledě v průměru 15:53 minuty. A jeho absencí se za stavu 0:3 na zápasy prohlubují washingtonské starosti s obránci. Capitals v sérii postrádají obránce Rasmuse Sandina a Nicka Jensena, kteří mají také zranění v horní části těla, podobné problémy má i Vincent Iorio.

Pokud by ani jeden z nich nemohl hrát, odbude si svou play off premiéru Švéd Hardy Häman Aktell. Stal by se tak čtvrtým bekem Washingtonu, který by v této sérii debutoval ve vyřazovací části.

Oilers doufají ve svižný start

Jakmile dali hokejisté Edmonton Oilers do sítě Los Angeles Kings první gól, neměli problém dojít k výhře. Stejným způsobem plánují za stavu 2:1 rozjet i čtvrtý duel série (pondělí 4:30 SELČ, NHL.tv) v Kalifornii.

"Čtvrtý zápas je vždycky důležitý, ať už vedete 2:1 nebo prohráváte 1:2, pokaždé je jako na houpačce. Myslím, že jsme se poučili z druhého utkání, do kterého jsme vstoupili moc nesměle. V první třetině jsme dostali tři góly a těžko jsme se vraceli zpět. Musíme být připraveni hned od začátku. Úvodních pět minut je klíčových a my musíme být připraveni do toho jít," burcoval kapitán Connor McDavid.

McDavid se prosadil v přesilovce a zvýšil na 3:0 pro Oilers

Oilers nechtějí při cestě za postupem dopustit komplikace.

"Kings budou hladoví a my se jim v tom musíme vyrovnat. Mají tam zkušené borce a vědí, jak hrát v play off," varoval McDavid. "Když je ale donutíte, aby tak trochu vystoupili ze své struktury, tak se jim hraje o něco složitěji," mínil.