russian roundup vrana 0328

NHL zná po čtvrtečním programu dalšího účastníka play off. Je jím Washington, jenž uspěl na ledě Caroliny 3:2. Jedním gólem se o to zasloužil i Jakub Vrána. Dařilo se Tomáši Hertlovi, jeho gól a dvě asistence ovšem sérii porážek San Jose neukončily. Radovat se naopak mohl Filip Hronek, brankou a nahrávkou pomohl Detroitu k triumfu v Buffalu.

Vrána pomohl gólem Capitals do play off
Dalším týmem, který si v předstihu zajistil postup do play off, je obhájce Stanley Cupu Washington. Ten uspěl na ledě Caroliny 3:2 a přidal třetí triumf za sebou.
Na úspěchu Capitals měl velký podíl útočník Jakub Vrána, který v čase 41:35 zužitkoval přihrávku Evgeny Kuznetsova a svou 23. trefou v ročníku srovnal stav utkání na 2:2.

Vrána pokořil McElhinneyho blafákem mezi betony

"Je to skvělé, všichni jsme nadšení," rozplýval se Vrána nad postupem do play off. "Máme radost, že se nám znovu povedlo projít do play off."
Hosté se ale na pojistku účasti ve vyřazovací fázi pořádně nadřeli, na ledě Caroliny totiž dlouho prohrávali. Už v čase 4:31 otevřel skóre domácí Nino Niederreiter, na jehož branku odpověděl po pouhých 42 vteřinách Brett Connolly.
Domácí, v jejichž brance chyběl Petr Mrázek, se však znovu dostali napřed, ve druhé třetině se o to postaral Warren Foegele. Washington zvládl otočku až v závěrečné části, po Vránovi se trefil i Nic Dowd a určil tak konečné skóre.
"Naším cílem bylo postoupit do play off," oddechl si brankář Braden Holtby, který předvedl 24 úspěšných zákroků. "Všichni to od nás čekali, nikdy to ale není jednoduché. Jsem rád, že se nám to povedlo."
Capitals si zajistili účast v bojích o Stanley Cup popáté za sebou, ve všech pěti ročnících se pak v základní části dostali přes hranici 100 bodů.
Hronek zářil při triumfu Detroitu
V duelu Buffala s Detroitem zdánlivě nešlo o nic podstatného, pro oba týmy sezona po základní části skončí. Z českého pohledu však střet význam měl, zazářil v něm totiž obránce Filip Hronek, který se významně podílel na triumfu Red Wings 5:4 po prodloužení.
Český obránce pomohl k úspěchu gólem a asistencí, když nejprve zužitkoval přihrávku Anthohnyho Manthy a v čase 21:00 navýšil náskok hostů na 2:0. Ve třetím dějství pak připravil branku pro Dylana Larkina. V sezoně má Hronek na kontě už 18 bodů.
"Byl to hodně zábavný zápas, který jsme si užili," uvedl útočník Larkin po vydřeném vítězství. "Výhra nás těší, pořád ale máme na čem pracovat."

Hronek trefou z levého kruhu zvýšil vedení Detroitu

Sabres v průběhu základní hrací doby dvakrát prohrávali o dva góly, pokaždé se ale zvládli do utkání vrátit. O jejich branky se podělili Kyle Okposo, Marco Scandella, Casey Mittelstadt a Jack Eichel.
Otevřený střet tak dospěl až do prodloužení, v jehož třetí minutě se prosadil Tyler Bertuzzi a 18. trefou v sezoně rozhodl o výhře Red Wings.
"Sice jsme prohráli, ale musím ocenit, jak se tým dokázal vracet do zápasu," prohlásil domácí kouč Phil Housley. "Porážka je nakonec nešťastná, ale můžeme si z ní odnést mnoho pozitivního."
Hertlova produktivita Sharks nestačila
Pevně ukotveni v krizi zůstávají hráči San Jose, kteří na vlastním ledě podlehli Chicagu 4:5 a utrpěli už sedmou porážku v řadě.
Další neúspěch kalifornského mužstva neodvrátil ani skvělý výkon Tomáše Hertla. Hvězdný útočník vstřelil gól, navíc přidal dvě asistence. Ani to ovšem na bodový zisk nestačilo.
"Začátek byl z naší strany velice špatný. Pak jsme sice dokázali zabojovat a vrátit se do utkání, body ale bohužel zase nemáme," hodnotil domácí trenér Peter DeBoer.
Chicago do utkání vlétlo jako velká voda, po pouhých 11 minutách hry vedlo už o tři branky. Postupně se trefili Alex DeBrincat, Connor Murphy a Jonathan Toews.

Hertl využil přesilovku pěti proti třem

Za domácí kontroval v čase 11:59 svým sedmým gólem v ročníku Lukáš Radil. Ve druhé části přidali Sharks další tři góly a především díky Hertlovi se dostali na nerozhodný stav 4:4.
Ten ovšem zrušil pouhých 112 vteřin před koncem základní hrací doby veterán Chris Kunitz, který rozhodl o těsném triumfu Blackhawks. Chicago tak zůstává ve hře o play off, na poslední postupovou příčku v Západní konferenci aktuálně ztrácí pět bodů.
Columbus v klíčové bitvě obstál
Obrovsky důležitý triumf pro sebe urvali hráči Columbusu, kteří v přímé bitvě o postup do play off před svými fanoušky deklasovali Montreal 6:2.
Obě mužstva se ve Východní konferenci perou o postup do play off, po vzájemném střetu jsou v lepší pozici Blue Jackets. Aktuálně jim náleží osmá příčka, Montreal je se stejným bodovým ziskem devátý. Má ovšem odehráno o utkání navíc.
"Nevstoupili jsme do zápasu dobře, ale postupně se nám povedlo rozjet. Druhá třetina z naší strany byla velice dobrá, máme dva ohromně důležité body," pochvaloval si domácí Oliver Bjorkstrand, jenž se na triumfu podílel dvěma přesnými zásahy.
Canadiens v průběhu duelu dvakrát vedli, domácí ale dokázali ve druhé polovině utkání pěti po sobě jdoucími brankami skóre úplně přetočit na svojí stranu.

Panarin proměnil Ducheneovu ideální přihrávku

Dva body za gól a asistenci připsal člen čtvrté formace Brandon Dubinsky, gólman Sergei Bobrovsky připojil 26 úspěšných zákroků.
"Soupeř od druhé třetiny výrazně přidal a my jsme na to nebyli schopní reagovat," povzdechl si gólman Montrealu Carey Price. "Musíme se oklepat a jít dál, ještě není nic ztraceno."
Ostatní zápasy: Dallas se blíží k play off, Winnipeg se trápí
Další důležitý krok směrem k postupu do play off udělali hráči Dallasu, kteří uspěli na ledě Edmontonu 3:2 po nájezdech. Ten rozhodující proměnil v páté sérii kapitán Jamie Benn.
Slabší období prožívá Winnipeg, jenž doma podlehl New York Islanders 4:5 a utrpěl už třetí porážku z posledních čtyř utkání. Po třech bodech připsali v hostujícím dresu Jordan Eberle a Ryan Pulock.
Střet týmů, kterých se play off týkat nebude, vyzněl lépe pro Floridu, jež uspěla v aréně Ottawy 5:2. Dvěma góly se o to značnou měrou přičinil útočník Jonathan Huberdeau.
Sérii tří porážek zastavil Vancouver, jenž doma udolal Los Angeles 3:2 po nájezdech. Ten vítězný proměnil Tanner Pearson.